streda 4. januára 2012

EXKLUZÍVNE: Ukážka z knihy ŠKAREDÍ + Súťaž u Stormy

Viem, že som vám naposledy sľubovala recenziu na Anna Dressed in Blood, ale dúfam že mi prepáčite, ak mám pre vás niečo lepšie :)

Tým lepším je:

a) ďalšia skvelá exkluzívna ukážka, tentokrát k dystopickej parádičke od Scotta Westerfelda - Škaredí
b) súťaž o knihu Škaredí na blogu Whisper of my Mind!

Prečítajte si najprv veľmi zaujímavú anotáciu ku knihe a potom sa môžete pustiť do samotnej ukážky, ktorá je tentokrát vybratá približne zo stredu knihy. Info o súťaži nájdete na konci.


Scott Westerfeld - Škaredí (vychádza 31.1.2012)

Každý môže byť oslnivo krásny. Veď čo je na tom zlé? Tally bude mať čoskoro šestnásť a už sa nemôže dočkať, kedy bude krásna. V jej svete znamenajú šestnáste narodeniny operáciu, ktorá človeka zmení z odpudivo škaredého na dych vyrážajúco krásnu bytosť a katapultuje ho do raja špičkových technológií, kde je jeho jedinou prácou nikdy nekončiaca zábava. Ešte niekoľko týždňov a... Lenže Tallyina kamarátka Shay si nie je celkom istá, či chce byť krásna. Keď utečie na utajené miesto zvané Dym, Tally spozná odvrátenú stránku sveta krásnych. Úrady ju postavia pred najhoršiu voľbu, akú si dokáže predstaviť: buď kamarátku nájde a privedie ju späť, alebo nikdy nebude krásna. Rozhodnutie, ktoré urobí, jej navždy zmení život.


Škaredí (Scott Westerfeld)

Kniha Škaredí (z ang. Uglies) je kniha, ktorú v určitom bode svojho života musia mať prečítanú všetci fanúšikovia Hier o život či Divergencie. Okrem toho mi povedzte, či tá obálka nie je božský šibnutá :)

No a teraz k súťaži.

Tentokrát sa nedeje na mojom blogu ale na blogu mojej kolegyne STORMY. Tá vám v spolupráci s vydavateľstvom SLOVART (ktorému zároveň ďakujem za poskytnutie ukážky) ponúka trošku netradičný a zaujímavý spôsob, ako knihu Škaredí vyhrať. Nebudem to tu zbytočne naťahovať, bežte na jej stránku pre všetky inštrukcie :)

2 komentáre: