štvrtok 7. júna 2012

UKÁŽKA: Alyson Noël - Kruté leto

A je tu ďalšia ukážka na knihu zo slovarťáckej dielne, tentokrát na letné čítanie od autorky Nesmrteľných - Alyson Noël.

Kruté leto už na prvý pohľad nepôsobí dojmom, že vyžaduje obrovskú koncentráciu na pochopenie deja, a tým sa zaradzuje medzi knihy prvej voľby na poskúškové, pomaturitné a iné po obdobie, kedy je náš intelekt na dovolenke a my pracujeme len na slnečnú energiu.

Neviem ako u vás, ale mne práve táto ukážka pomohla pri rozhodovaní či si knihu prečítať alebo nie, ako zatiaľ žiadna iná. Už sa totiž vidím o 2 týždne, keď budem v polokomatickom stave rozdýchavať poslednú skúšku (aspoň teda dúfam) a jediné na čo sa zmohnem bude vystrieť ruku a siahnuť po Krutom lete.A o čom teda Kruté leto je?

Colby Cavendishová sa pripravuje na úžasné leto plné plážových večierkov. Plány jej však skrížia rodičia, ktorí ju pošlú na prázdniny k tete Tally do Grécka. Opustená na nudnom ostrove bez nákupných centier, telefónneho signálu a s tetou, ktorá sa rozpráva so svojimi rastlinami, má Colby strach, že na ňu jej priatelia zabudnú. Všetko sa zmení, keď stretne milého gréckeho chlapca Jannisa, s ktorým prežije niečo viac ako len obyčajný letný románik.

A môžete sa pustiť do čítania:

Ukážka - Kruté leto

5 komentárov:

 1. Po prečítaná ukážky som pochopila tvoje slová "mne práve táto ukážka pomohla pri rozhodovaní či si knihu prečítať alebo nie, ako zatiaľ žiadna iná". Tiež si ju totiž určite prečítam, vyzerá to na skvelú oddychovku.:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja mám rada, keď sa kniha skladá z odkazov, poznámok, mailov a pod. :) strašne rýchlo a ľahko sa to číta.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Takýto štýl písania sa mi tiež páči, ale občas sa strácam, ak sa do knihy príliš ponorím do deja a zabúdam čítať kto komu píše :)

   Odstrániť
 3. tá kniha je úžasná čítala som ju, je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tá kniha je úžasná čítala som ju, je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť