sobota 14. augusta 2010

VAMPÍRSKA AKADÉMIA - na čo všetko sa môžeme tešiť

Pre zarytých fanúšikov Vampírskej akadémie od autorky Richelle Mead to istotne nebude nič, čo by už nepočuli alebo nevideli, no malá rekapitulácia istotne nezaškodí.
4. a 5. diel tejto série o 17-ročnej študentke - dhampírke Rose Hathawayovej, ktorá sa na pôde školy St. Vladimir's pripravuje na svoje budúce poslanie, ochrankyňu jej najlepšej kamarátky, upírky s modrou krvou Vasilisi(Lissy)Dragomir - už majú svoje dátumy vydania a obálky.

4. diel s názvom Krvavý slib by mal vyjsť už 30.8.2010
Obálka bude vyzerať takto:

Tentokrát sa obálka líši od originálnej americkej, čo je podľa mňa škoda, pretože práve obálka na Blood promise sa mi zdala najlepšia z doposiaľ vydaných kníh.
Môžete si to porovnať:

Tak čo, ktorá obálka sa vám páči viac?

Zverejnený bol už aj názov a obálka 5. a zatiaľ poslednej publikovanej knihy s názvom Spoutáni Magií.Vyjsť by mala 29.11. Je to síce dosť dlhá doba ale berte to tak, že Richelle v skutočnosti publikuje VA raz za polrok, čo znamená že Amíci a my, po anglicky čítajúci, sme na tom s čakaním podstatne horšie.
Tentokrát sa česká verzia obálky od americkej nelíši a vyzerá takto:


Ešte pre zaujímavosť, šiesty a záverečný diel Vampírskej akadémie s názvom Last sacrifice (v preklade Posledná obeť) má vyjsť 7.12.2010 Yay:)

Tak nech už je aspoň ten 30.august no nie?

3 komentáre:

  1. Tento komentár bol odstránený autorom.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. aj mne sa viac páči tá američná :D

    OdpovedaťOdstrániť
  3. tak necháva viac priestoru na imagináciu :) tá česká je príliš konkrétna

    OdpovedaťOdstrániť