pondelok 23. júla 2012

VŠIMNITE SI: Maggie Stiefvater - The Raven Boys

Júlové vydanie mini rubriky Všimnite si je tu. Dnes som si vybrala knihu, na ktorú sa hrozne teším, pretože má nielen super anotáciu, ale napísala ju mnou osvedčená autorka Maggie Stiefvaterová. A zasa prosím berte do úvahy, že sa jedná len o môj biedny amatérsky preklad :)


Čo povedala anotácia:

"Existujú len dva vysvetlenia, prečo ne-jasnovidec vidí ducha v podvečer sviatku svätého Marka," povedala Neeve. "Alebo si jeho pravá láska, alebo si ho zabila."

Na cintoríne mrzne ešte skôr, než začnú prichádzať mŕtvi.

Každý rok, Blue Sargentová stoji vedľa svojej matky-jasnovidky, zatiaľ čo okolo nich prechádzajú tí, ktorí budú za chvíľu mŕtvi. Samotná Blue ešte nikdy žiadneho nevidela - až tento rok, keď z temnoty vykročí chlapec a prehovorí priamo k nej.

Volá sa Gansey, a Blue čoskoro zisťuje, že je to jeden z bohatých študentov, ktorí navštevujú miestnu súkromnú školu, Aglionby. Jedno z Buleiných pravidiel je držať sa čo najďalej od chlapcov z Aglionby, známych tiež ako Havraní chlapci. Je totiž presvedčená, že pre ňu môžu znamenať len problémy.

Blue je však priťahovaná ku Ganseymu spôsobom, ktorý si nedokáže vysvetliť. Gansey má všetko - rodinné peniaze, oddaných priateľov a k tomu ani nevyzerá na zahodenie. On však hľadá niečo oveľa dôležitejšie. Je na misii, na ktorej ho sprevádzajú ešte ďalší traja Havraní chlapci: Adam, študent žijúci na štipendiu, ktorý má odpor ku všetkým privilégiám, ktoré ho obklopujú; Ronan, nespútaná duša, ktorá kolíše medzi zlosťou a zúfalstvom a Noah, tichý pozorovateľ, ktorý si všimne mnoho vecí, no nahovorí toho len málo.

Blue od nepamäti varovali, že jedného dňa spôsobí smrť svojej pravej lásky. Nikdy si však nemyslela, že by to mohlo predstavovať problém. No teraz, keď sa jej život zamotal do zvláštneho a temného sveta Havraních chlapcov, už si nie je taká istá.

Čo som povedala ja:

Neviem ako vy, ale ja som z tej anotky úplne hotová. Skvelý nápad, ale zároveň sa mi to nezdá príliš prešpekulované. Väčšinou sa snažím nenechať sa nalákať na anotácie a knižné trailery, ale teraz mám z toho veľmi dobrý pocit, najmä ak sa jedná o moju obľúbenú autorku. Som zvedavá, či plánuje písať o každom jednom Havraňom chlapcovi zvlášť alebo to bude niečo na spôsob Vlkov z Mercy Falls, teda s viacerými rozprávačmi.

Mimochodom, ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Richardovi Campbellovi Ganseymu III, Adamovi a Ronanovi, pozrite sa SEM.

A ak sa vám nechce nikam preklikávať, môžete si aspoň kuknúť úplne skvelý trailer ku knihe:Kniha The Raven Boys v USA vychádza už 18. septembra!

6 komentárov:

 1. iiiiiiiiiiiiii ten trailer =) veľmi podarený

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Obálka, anotácia, trailer - YAYYY. Od Maggie som nič nečítala, ale toto ma vcelku zaujalo, plus teda tvoja nadšenie je nákazlivé.:D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Z Triašky som bola síce skôr sklamaná, no toto vyzerá zaujímavo... pre mňa rozhodne lákavejšie, ako Vlci z Mercy Falls :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mrazení se mi vůbec nelíbilo, ale tohle... jo, vypadá to hodně dobře. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Obchod odkudkoli - Váš čas je peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

  Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

  OdpovedaťOdstrániť