streda 17. novembra 2010

Vyšlo a vyjde

Jeri Smith-Ready - Shade

Láska ich spojí. Smrť ich nedokáže rozdeliť
Najlepšie. Narodeniny. Na svete. Aspoň mali byť. S Loganovou kapelou hrajúcou rozhodujúci koncert a Aurinými plánmi na intímnu after-party Aura vie, že toto bude najpamätnejšia noc v Loganovom živote. Nikdy by si nepomyslela, že bude jeho posledná.
Loganova náhla smrť zanecháva Auru zničenú. Je preč.
Alebo tak nejako.
Tak ako každý narodený po Odklone, Aura môže vidieť a počuť duchov. Táto záhadná schopnosť pre ňu vždy bola otravná a Aura si nepriala nič viac, než zistiť prečo sa Odklon stal aby sa toho mohla zbaviť. Ale nie teraz, s Loganovým fialovým duchom stále zotrvávajúcim na zemi. Pretože mŕtvy Logan je takmer taký skutočný, ako živý Logan. Takmer.
Vôbec nepomáha, že Aurin nový kamarát Zachary je tak chápajúci – a úplne živý. Jeho podpora znamená pre Auru viac, než si chce priznať. Ako sa Aurin vzťah s mŕtvymi a živými komplikuje, komplikujú sa aj jej city k Loganovi a Zacharymu. Každý drží kúsok Aurinho srdca...a stopu k tajomstvu Odklonu.
Kniha už vyšla! (4.5.2010)

Beth Revis - Across the Universe


Láska mimo času. Vesmírna loď postavená z tajomstiev a vraždy.

17 ročná Amy sprevádza svojich rodičov v zmrazenom stave na palube vesmírnej lode Godspeed a očakáva, že sa zobudí na novej planéte, 300 rokov v budúcnosti. Nikdy si ani nepredstavovala, že svoj zamrazený spánok ukončí o 50 rokov skôr a že bude sotená do úplne nového sveta vesmírnych lodí, ktoré si žijú podľa svojich vlastných pravidiel.
Amy si rýchlo uvedomí, že jej prebudenie nebola len obyčajná počítačová chyba. Niekto-jeden z niekoľkých tisíc obyvateľov vesmírnej lode sa ju pokúsil zabiť. A ak Amy včas niečo nevymyslí, jej rodičia sú na rade.
Teraz musí Amy rýchlo odhaliť skryté tajomstvá Godspeedu. Avšak z jej dlhého listu podozrivých je dôležitá len jedna osoba: Elder, budúci vodca vesmírnej lode a láska, o ktorej si nikdy nemyslela, že príde.
Dátum publikácie: 11.1.2011

Nasledujúca kniha má ešte dlhú cestu k vydaniu, ale mohlo by vás zaujímať, že Výnimočná a Ohnivá sa dočkajú tretieho pokračovania:

Kristin Cashore - Bitterblue (obálka ešte nie je)


Tretia kniha nazývaná Bitterblue a momentálne vo fáze písania je sprievodná kniha k obidvom predchádzajúcim – Výnimočnej a Ohnivej a odohráva sa v Siedmich Kráľovstvách, šesť rokov po Výnimočnej. Ako ste si už asi domysleli, hlavnou hrdinkou je Bitterblue. Áno, Katsa, Po a ostatní z Výnimočnej ktorých ešte nie som ochotná prezradiť sa tiež v knihe objavia. 
očakávaný dátum publikácie: 2011

5 komentárov:

 1. Can't believe I haven't read this yet! Such a cool cover.

  When does Harry Potter 7 come out where you are?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Also, my apologies for using English! I only speak Spanish aside from English, and that's not very helpful, I guess...so sorry!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hi Carol! Please don't apologize, I'm glad you visited my blog no matter what:)
  Harry Potter comes out today in Slovakia! I'm going to watch it in 2 hours! Can't wait...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. na Across the Universe sa tešíím:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aj ja, aj ja! Dávam si na to pre-order :)

  OdpovedaťOdstrániť