štvrtok 31. mája 2012

Čo nás čaká a neminie...V JÚNI

Asi jediná pravidelná rubrika na tomto blogu, v ktorej vám ako obvykle predstavujem niekoľko kníh, na ktoré sa môžeme tešiť (aj netešiť) nasledujúci mesiac.

JÚNOVÝ DEBUT

Leigh Bardugo - Shadow and Bone


Toto sa na rodziel od väčšiny debutov v mojich očiach javí ako celkom schopná kniha od rodenej Jeruzalemčanky, ktorá promovala na univerzite Yale. Kniha sa odohráva v Rusku, ktoré ovláda mágia a hlavne temný mrak, prinášajúci smrť.

Čo kniha sľubuje: Dúfam, že niečo inteligentnejšie než 90% ostatných debutov. A vyzerá to aj na lásku medzi dvoma najlepšími kamarátmi, čo je od čias The Body Finder moja slabosť:)
Moje očakávania: Predbežné hodnotenia zatiaľ vyzerajú veľmi lákavo, čiže aj moje očakávania týmto stúpajú. Dúfam, že nebude nasledovať sklamanie.
Vychádza: 5.6.2012

JÚNOVÉ OČAKÁVANIE

Jeaniene Frost - Once Burned

Ešte som asi v tejto rubrike nemala nikdy adult knihu, takže všetko raz treba započať :) Toto konkrétne je začiatok novej série od starej ostrieľanej autorky žánru paranormal romance, Jeaniene Frost. Na prvý diel jej bestsellingovej série Night Huntress si už môžu siahnuť aj Česi a to v podobe knihy Na půl cesty do hrobu. Once Burned je v podstate spin-off séria, kde je hlavnou postavou vedľajšia postava z Night Huntress - Vlad Tepesh. Áno, presne ten Vlad Tepesh :D

Čo kniha sľubuje: Veľa, veeeľa Vlada, ktorého sme v Night Huntress nikdy nemali dosť :)
Moje očakávania: Jeaniene Frost je už roky na zozname mojich naj spisovateliek a jej knihy ma ešte nikdy nesklamali. Preto nemám dôvod obávať sa ohľadom Vladovho príbehu.
Vychádza: 26.6.2012

JÚNOVÉ POKRAČOVANIE

Richelle Mead - Golden Lily (Bloodlines #2)


Ani som inak nemohla. Toto je nielenže najhorúcejšie pokračovanie mesiaca jún ale dokonca jedno z najhorúcejších pokračovaní celého roka. Ak ste nečítali Vampire Academy a šetríte si ju kým nevyjde v zime u nás na Slovensku, tak si radšej podrobnosti o tejto sérii nezisťujte lebo sú obrovským spoilerom. Všetci ostatní - oslavujme, už len necelé 2 týždne!

Čo kniha sľubuje: Ani som vlastne nečítala anotáciu, nechávam sa prekvapiť do poslednej chvíle :D
Moje očakávania: Priznávam sa, že som prvý diel nehodnotila veľmi vysoko. Obavy, že dvojka nenaplní moje očakávanie však nemám. Richelle je známa tým, že sa nikam neponáhľa a jej knihy gradujú s každým dielom, až kým nás potom cca v trojke úplne neprizabije a nenechá nás v napätí až do záveru série:D Strašne sa teším!
Vychádza: 12.6.2012

JÚNOVÝ VÝBER

Diana Peterfreund - For the Darkness Shows the Stars


Tento mesiac som sa rozhodla dať vám do pozornosti túto krásne vyzerajúcu knihu, ktorá je ultramoderným prerozprávaním Austenovej Anny Elliotovej s dystopickým nádychom (a aj výdychom, celé je to jedna veľká austenovská dystópia :D)

Čo kniha sľubuje: modernú variáciu na príbeh o zranenej pýche, výčitkách, odplate a v neposlednom rade o láske.
Moje očakávania: dúfam, že z adaptácie Jane Austenovej nevznikne zhovadenie Jane Austenovej. Inak by to mohlo byť celkom fajn :)
Vychádza: 12.6.2012

JÚN NA SLOVENSKU

Jennifer E. Smithová - Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad


Z rozhodnutia vydať práve túto knihu v slovenčine som bola tak trošku prekvapená. V Amerike totiž nelámala rekordy čítanosti a hodnotenia sú tiež také všelijaké. Rozhodne však vidieť, čím vydavateľstvo Ikar zaujala. Ak už nie celkom peknou obálkou, tak určite originálnym názvom :)

Čo kniha sľubuje: Nemám toho o nej veľa zisteného, ale teoreticky sa jedná o contemporary YA romancu vyrozprávanú v priebehu jedného dňa strávenom na letisku.
Moje očakávania: Už som na knihu počula veľa chváli aj veľa pindov. Sama neviem, či sa k nej dostanem, hoci musím povedať, že ma láka vidina jednodielnej záležitosti bez ďalších pokračovaní. A keďže sa blížia prázdniny, tak by sa teoreticky aj mohla dostať na rad :)
Vychádza: 15.6.2012

A čo vy? Na ktorú knihu sa v júni najviac tešíte? Máte ešte nejaké ďalšie tipy na predprázdninové čítanie?

8 komentárov:

 1. John Green Štatistickú pravdepodobnosť odporúčal ako jednu z dvoch naj contemporary kníh roka, ale zase... Triss a jej hrôzostrašné varovania to celkom vyvažujú... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej? To som nevedela s tým Johnom...Už mi hneď stúpla mienka :D

   Odstrániť
 2. The Golden Lily.<3 Tej sa vážne nemôžem dočkať.:D
  "a aj výdychom" :DDD Tvoje články vždy stoja za prečítanie, Judit.:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A páči sa mi ten nový vzhľad, je taký veľmi jednoduchý, ale ten nápis atď sa ti podaril.:)

   Odstrániť
 3. ďakujem, chcela som aby bol jednoduchý a vyzeral tak "upratanejšie" :D Viem, že to určite nie je každého vkus ale ja som si to presne takto vždy predstavovala a kamoška to zvládla vytvoriť dokonalo (ja som úplný antitalent na tieto veci :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vidím, že i vám vycházejí pěkné tituly, tak je na co se těšit :). Mě osobně nejvíce zaujala For the Darkness Shows the Stars, protože kombinace Austenové a dystopie? Z toho vyleze buď něco dokonalého nebo totální kravina .. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. presne ako vravíš :D buď, alebo. nič medzi tým neprichádza do úvahy :)

   Odstrániť