PRAVIDLÁ SÚŤAŽENIA

Na mojom blogu pravidelne prebiehajú súťaže o knižné ceny. Tieto knižné ceny sú alebo venované priamo vydavateľstvom alebo mnou.

Nižšie uvedené pravidlá sa vzťahujú na všetky súťaže, pokiaľ nebude uvedené inak:

  • Vyhradzujem si právo v núdzových prípadoch po dohode s výhercom zmeniť cenu (nahradiť jeden knižný titul iným)
  • Výherca bude o výhre informovaný prostredníctvom e-mailu. V čase vyhlasovania výhercov si preto kontrolujte aj SPAM. 
  • Výherca je povinný ozvať sa do 3 dní (72 hodín) po obdržaní výherného e-mailu so svojou poštovou adresou (ak nie je uvedené inak). Po uplynutí lehoty mu odpadá nárok na výhru. 
  • Niekedy mi môže odoslanie výhry trochu trvať. Keďže súťaže sú väčšinou pre Slovákov aj Čechov, je možné, že výherca bude musieť trošku počkať, kým sa budem nachádzať v správnej republike aby som mohla knihu odoslať :) Prosím, majte so mnou strpenie.
  • Neručím za českú ani slovenskú poštu. Niekedy zvyknú strácať balíčky, v tom prípade to však už nie je moja vina a ja s tým pravdepodobne nič nenarobím :(
  • Ak si nie ste istý HOCIČÍM, napíšte mi komentár alebo mail. Radšej sa uistite, než by ste sa mali zbytočne ochudobiť o šancu na výhru. 
  • Ak nejakým nedopatrením tisíckrát odošlete jeden formulár nezúfajte, jeden ponechám a ostatné zmažem, nebudem vás za to nijako trestať :)
  • Súťažiaci, ktorý nebude rešpektovať pravidlá, môže byť zo súťaže diskvalifikovaný

Ešte menšia poznámka. Častokrát sa mi stáva, že mi príde v priebehu 5 minút 5 formulárov, síce s inou mailovou adresou ale väčšinou je v tej adrese zakomponované rovnaké priezvisko (jedno mamkine, jedno ockove...) alebo sú všetky údaje odlišné, ale je rovnaká mailová adresa. Alebo sú odlišné úplne všetky údaje, ale je v nich rovnaká nesprávna odpoveď. S týmto ja nič moc nenarobím okrem toho, že nad tým pokrútim hlavou. Nemôžem vás za to diskvalifikovať, lebo si nikdy nemôžem byť 100% istá, že je to tak. Ale uznajte, je to trochu smiešne nehovoriac o tom, že je to zároveň aj nespravodlivé voči ostatným. Tak vás prosím, hrajte férovo :)

Čo sú extra vstupy?

Keďže do súťaže môžete (ak nie je vyslovene uvedené inak) vstúpiť len JEDNORÁZOVÝM odoslaním formulára, dávam vám niekedy možnosť zarobiť si extra vstupy splnením rôznych úloh. Niekedy je to nasledovanie môjho blogu, niekedy odpoveď na otázku a pod. Ak splníte úlohu, automaticky vám bude prirátaný ďalší imaginárny vstup do súťaže. To znamená, že vy stále odošlete LEN JEDEN FORMULÁR, ale ja vám pri jeho vyhodnocovaní pripíšem daný počet extra vstupov. Ak napríklad získate 3 extra vstupy, bude to ako keby ste formulár odoslali štyrikrát (1 základný + 3 extra).


Z týchto súťaží mi neplynie žiaden finančný zisk, práve naopak. Preto vás prosím o zhovievavosť a pochopenie pri určovaní podmienok získavania extra vstupov. Viem, že niekedy sa vám zdajú moje požiadavky príliš zdĺhavé alebo neférové (Komu sa chce písať článok o mojej súťaži len aby získal jeden vstup navyše? A čo mám robiť, ak nemám Facebook a nemôžem dať like tvojej stránke?"...etc) ale keď si všimnete, na blogu sa nenachádzajú žiadne reklamy ani si naopak ja neplatím reklamu na webe. Jediný spôsob, ako sa o tomto mieste môžu dozvedieť iní ľudia a ako môžem získať nových čitateľov je práve vďaka vám a vašej propagácii alebo podpore nasledovaním. Myslím, že je to férová výmena niečoho za niečo. Okrem výnimočných prípadov (napr. nasledovateľské súťaže a pod.) nasledovanie alebo propagácia nie je vôbec povinná, je to len spôsob, ako si VY môžete zvýšiť šance na výhru Neberte to prosím ako niečo zákerné z mojej strany.

Ak máte chuť prečítať si niečo viac ohľadom súťaženia nielen na slovenských a českých blogoch ale aj v zahraničí, môžete si prečítať aj TENTO ČLÁNOK.