sobota 11. decembra 2010

Rozhovor s Richelle Mead (BLOODLINES!)

Len niekoľko dní po vydaní Last Sacrifice alias záverečného dielu Vampire Academy alias jednej z najlepších kníh na celom šírom svete sa v magazíne Entertainment Weekly objavil článok, kde nám Richelle prezrádza niečo viac o jej pripravovanej sérii Bloodlines, ktorá by mala vyjsť už v lete budúceho roku.
Preklad je by moja maličkosť takže pouze koukat a nešahat :)

Budú Bloodlines nejako súvisieť s Vampire Academy?

Vždy sa nachádzame v rovnakom vesmíre, s rovnakými pravidlami a všetkým ostatným. Ibaže postavy ktoré predtým hrali bočné úlohy budú teraz hlavní lídri. Rozprávačom sa stáva Sydney, ktorá je človek a alchemistka v jednom. Jill, Moroiská upírka dostáva tiež kľúčovú rolu. Hlavný mužský protagonista bude veľké prekvapenie. Jediné čo prezradím je, že bol jedným z objektov záujmu vo Vampire Academy. 

Kde bude príbeh zasadený?

V ľudskom svete na ľudskej strednej škole. Predtým sme boli uzatvorení v upírskom svete. Teraz naši protagonisti musia hrať podľa ľudských pravidiel a snažiť sa zapadnúť. To nám na celú situáciu prináša úplne nový pohľad. Stredná škola sa nachádza v Kalifornii. Jasná a slnečná, čo je vcelku problematické pre upírov. 

Ale mohli by ísť na výlet na severozápad ak by chceli, nie?

To je to, kde sa práve nachádzam ja. A jednoznačne to nie je jasné a slnečné miesto. Teraz už chápem, prečo je tu zasadený aj Twilight. Bolo by to tu celkom ľahké pre upírov. 

Ako alchemistka, má Sydney dobré známky z chémie?

Ona je vlastne v "AP Chemistry" (nie som si istá čo to znamená v preklade, ale asi niečo ako pokročilá chémia) a je poriadne znudená.

Článok v originále si môžete prečítať TU

1 komentár: