pondelok 20. mája 2013

Z Upírskej akadémie bude film!!!!....a ja si asi cvrknem od radosti

Posledný...ehm...príspevok bol na tomto blogu zverejnený pred 10 dňami, čaká ma asi milión recenzií na napísanie a ďalších milión viac či menej zmysel dávajúcich článkov na dopísanie, ale keďže sa konečne po dlhom čase chystám niečo dobrovoľne vyplodiť a ešte aj popritom pociťujem radosť a nadšenie, tak mi nedá, aby onen článok nebol o mojej najobľúbenejšej sérii EVER. 

Upírskej akadémii toho dlžím veľa. Najprv sme spolu s Triss citovo vydierali vydavateľstvo Slovart, aby nám ju vydalo, lebo je to úžasné, vtipné, (čuduj sa svete) originálne a brutálne napínavé, potom som po vydaní prvého dielu úplne odprdela recenziu v zmysle, že som ju vôbec nenapísala a teraz už o chvíľu vychádza druhý diel a ja som dnes zistila, že ani neviem, že existuje postava s menom Spiridon. Ako vidíte, môj problém číslo 1 zďaleka prevyšuje dôležitosť môjho problému číslo 2 - že si pravdepodobne do štátnic nestihnem prejsť všetkých 24537776745655635354 štátnicových otázok. 

Viete čo robím už asi tretí deň vkuse (Okrem toho, že sa snažím zistiť, či je lepšie užívať ibalgin na prázdny žalúdok alebo po jedle)? Refreshujem Twitter, aby mi neušli žiadne novinky ohľadom natáčania Upírskej akadémie v Londýne. (Twitter sa síce refreshuje sám od seba, ale keď klikám na hlavnú stránku každú sekundu, ide to rýchlejšie). Je veľmi pravdepodobné, že táto moja úchylka sa chtiac-nechtiac premietne aj do vašich online životov, nakoľko plánujem vrámci mojej nehynúcej lásky k UA pravidelne nahadzovať na FB všetky dôležité fotky a aktualizácie z natáčania a urobiť si nejakú radosť v tomto mojom biednom predštátnicovom živote. 
Hrozne mi celý tento proces stalkovania uľahčujú filmoví producenti, ktorí prostredníctvom FB stránky zverejňujú úžasné zákulisné informácie, o ktorých sa nám pri natáčaní filmov ako Skúška ohňom, Mesto kostí či Divergencia ani nesnívalo. A ja dodnes nechápem, ako to, že na niečo tak ľahké a tak účinné neprišiel nikto pred Mikeom Pregerom (hlavný producent UA) - informovať nás o VŠETKOM, o čom môžeme byť informovaní a vygradovať tak nadšenie fanúšikov do nepredstaviteľných rozmerov. Nehovoriac o tom, že nám dodávajú pocit strašnej dôležitosti, keď si môžeme hojne zanadávať na hrozný kasting: "I'm NOT watching this movie, they totally RUINED IT! Sooooo disappointed! ", na to, že Dimitriho sme si takto vôbec nepredstavovali: "But he has short hair! WTF?? SO Sad :(((( " na to, že zabudli obsadiť postavu Adriana: "WHERE THE HELL IS ADRIAN???!!!!" a na podobné absurdnosti. 

Inak, keď som sa po minulé týždne náhodou prebrala z môjho katatonického stavu, do ktorého som upadla počas písania diplomky, tak som si všimla, že hrozne veľa vás v poslednej dobe začalo čítať Upírsku akadémiu. Good for you. Čítajte a všade rozprávajte, aké je to úžasné, aby sa na Slovensku nedajbože vydávanie neskončilo tretím dielom. Ak ste už čítali tretí diel, myslím že chápete moje obavy. 

Teraz rozmýšľam, aká vlastne bola pointa tohto článku. Hmmm....asi taká, že moje chuť písať je konečne späť a potrebovala som to osláviť písaním o niečom, čo kedysi dávno spôsobilo, že som sa zamilovala do YA kníh. Nechce sa mi veriť, že film, o ktorom som si myslela, že nikdy nevznikne je 7 dní od začiatku natáčania s úplne dokonalým kastingom a producentmi, ktorí komunikujú s fanúšikmi a dobre že nenainštalovali web kameru priamo do štúdia, aby nám nič neušlo. Ak ste niekedy v priebehu posledného roku čítali UA a tešíte sa, že uvidíte, ako ožívajú vaše obľúbené postavy, tak si predstavte, že ja som UA čítala prvýkrát pred 4 rokmi, odvtedy som mala 3 re-readingy a celý ten čas som čakala a dúfala, že sa stane zázrak a niekto mi to sfilmuje a každým rokom to vyzeralo menej a menej reálne...a teraz toto. 

V podstate sa svojim spôsobom vopred ospravedlňujem za nadmerný UA spam na vašej nástenke :D Prežite to so mnou, a keď nechcete byť mimo diania a chcete vedieť o čom je reč, tak si knihu prečítajte a poďakujte sa mi neskôr :)

14 komentárov:

 1. Ja sa na tvoje novinky ohľadom UA teším, inak tiež nejako častejšie sledujem twitter aj instagram :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já budu za aktualizace o VA jedině ráda! :D Aspoň budu mít přehled. :) A také se mi zdá moc fajn, že tvůrci tolik komunikují s fanoušky, hned mám větší chuť pak do toho kina zamířit. :) Prostě jim za tohle rozhodnutí dávám palec nahoru, tohle byl moc dobrý tah. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úplne zdieľam tvoje nadšenie 8D Ja som sa zapojila do re-readingu u Kane, lenže mala som za sebou len 1. diel, takže som sa teda pustila do českých e-bookov a za týždeň a pol, práve dnes, mám za sebou prečítanie celej pôvodnej VA a 3 diely spin-offu, pričom posledný v angličtine (moja 2. anglická kniha)! Takže som teraz do toho úplne zažratá a tiež kuká všetky novinky na FB stránkach. Je to super, knihy boli úžasné a casting je skvelý. Dimitri a Christian sú omg! fakt HOT! a Rose a Lissa takisto krásne a podobné mojim predstavám 8) Teší ma, že spolu herci tak aktívne komunikujú a že producenti nás zásobujú fotkami 8) Teraz, keď končia všetky seriály s pauzou na leto som veľmi rada, že môžem netrpezlivo vyčkávať na všetky filmové adaptácie kníh - Mesto kostí, Skúška ohňom, Percy 2, Divergencia, Upírska akadémia! Som z toho extra natešená a v lete plánujem re-reading všetkých 9 častí VA 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. AHoj viem že trošku od veci ale chcela som sa ničo opytať .... Nevieš nejaku stranku kde by sa dali čitať knihy online ? po slovensky?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ahoj, bohužiaľ nie... Scribd je anglická stránka, určená práve na to, aj keď dosť sa tam kontroluje, či tam nie je materiál porušujúci copyright...teraz už málokde nájdeš len tak online knihy na čítanie a po slovensky už dupľom. aspoň ja som o ničom nepočula...

   Odstrániť
 5. Ibalgin je lepšie užiť po najedení... a tiež by si ho mala zapíjať mliekom, obal tabletky môže poškodiť sliznicu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ale tuto čítam, že rýchlejšie sa vstrebáva na lačno, a keď nemáš sklon k vredom tak sa nemusíš báť poškodenia sliznice. čiže keď potrebuješ rýchly účinok, tak je lepšie si ho dať na lačno...:D Ach...problémy....:D

   Odstrániť
 6. Len vieš, potom ti môžu nastať zlé trávenie a také kŕčovité nepríjemné bolesti brucha:D na lačno by som veľmi neriskovala:D Zase nemusíš sa napchať tak, že neprejdeš cez zárubňu, ale proste niečo zjesť, aby si len kyselinu nemala v žalúdku... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. myslím, že je to také individuálne. ak s tým nemávaš problémy a nemáš citlivý žalúdok, tak ti to lepšie zaúčinkuje na lačno. mne sa ešte nestalo, že by mi to niečo urobilo. ale ak človeka nepoznám, asi by som mu to len tak neodporúčala :)

   Odstrániť
 7. Študovanie na zdravotnej mi do hlavy natlačilo nejaké tie kaleráby, takže som si to len tak nevymyslela:D Ale jasné, že to môže byť indivituálne, len sa to odporúča zapiť mliekom:D V každom prípade nech si to každý zapíja a papá ako sa mu len zachce, ak mi z toho nepríde nevoľno, je to len a len dobre:D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jen vesele se spamovanim o VA pokracuj!:)))
  Je pravda, ze jsem si vsimla, ze cim vic lidi bylo obsazovanych do svych roli, tak tim vic jsem si zacala uvedomovat, ze si polovinu postav nepamatuju. O.o .. ale dema s Dimkou jsem spokojena!:D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Že "Twitter sa síce refreshuje sám od seba, ale keď klikám na hlavnú stránku každú sekundu, ide to rýchlejšie" :DDDDDD Dobre.:D
  Ehm, pokojne spamuj, aspoň budem trochu v obraze, kam som lenivá dostávať sa vlastnými silami. A normálne mám teraz chuť na re-reading. Nehovoriac o tom, že na film of course pôjdem a aj do kina (čo je u mňa pocta danému dielu).

  OdpovedaťOdstrániť
 10. zdieľam toto nadšenie s tebou... ja iba čakám na to, či producenti neurobia nejaké obmeny alebo podobné veci
  najlepšie by bolo keby UA úplným odrazom knihy :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Ja som z toho tiez MEGA rada , bude to MEGA film ,lebo uz aj ta ukazka je neuveritelna ... :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*

  OdpovedaťOdstrániť