nedeľa 16. októbra 2011

His Royal Hotness 2011

Niektorí sa možno ešte pamätáte, pred rokom približne o takomto čase prebiehala na mojom blogu veľká akcia na oslavu vydania posledného dielu série Vampire Academy - Last Sacrifice. Aj keď to bola organizačne dosť náročná vec, hrozne som si to užila a po všetkých tých časožrútoch, ktoré mi posledné mesiace bránili v poriadnom blogovaní - najprv štátnice a v zápätí moja cesta do USA - sa konečne cítim na to, aby som rozbehla ďalší veľký projekt. Takže čo vlastne His Royal Hotness 2011 (v skratke HRH11) je? Je to celoplošné, česko-slovenské hlasovanie o toho najsexy knižného hrdinu roku 2011!Čo? Čo som to počula? Že vraj "NUDAAAAA"? Ja vám dám nudu. Kukajte, aké to bude super:

Celá udalosť bude prebiehať od 21.10 až do 1.12, to znamená, že sa na vás nechystám vybehnúť s jednou mega anketou, kde raz kliknete na "hlasovať" a pôjdete si po svojom. Celé to ma hrozne úžasný systém, ktorý sa pravdepodobne ukáže, že nie je až tak hrozne úžasný v momente, keď ho uvediem do chodu, ale to budem riešiť po tom. Pre vás je zatiaľ dôležité to, že sa hlasovania môžete zúčastniť pasívne, aktívne aj superaktívne. Pasívne znamená, že sa budete iba prizerať a posielať dobrú karmu vášmu favoritovi bez toho, aby ste sa hlasovania priamo zúčastnili. To si myslím, že bude praktikovať len málokto, neviem či budete schopní odolať, keď raz začnú kohútie zápasy :) Aktívna účasť bude samozrejme znamenať pravidelné hlasovanie a o  superaktívnej účasti vám poviem o chvíľu.

Teraz niečo o štýle, ktorým bude hlasovanie prebiehať.
V prvom rade by ste mali vedieť, že voľba His Royal Hotness bude prebiehať len medzi postavami mužského pohlavia, ktoré sú z YA kníh preložených do českého alebo slovenského jazyka.
V prvom kole budeme pomocou hlasovania vyberať zo všetkých nominácií 8 tých, ktorí pôjdu zápasiť ďalej.
Potom, čo budeme poznať mená osemfinalistov, utvorím 4 dvojice na základe výsledkov predchádzajúceho hlasovania. V každom z nasledujúcich kôl budete vždy hlasovať len medzi DVOMA súťažiacimi, teda celé to bude prebiehať na spôsob battle - dvaja sa "bijú" a víťaz postupuje ďalej. Pre ilustráciu tu máte najtrápnejšiu schému v histórii počítačového kreslenia:

Čo z toho budeme všetci mať?
Srandu. V prvom rade ide o zábavu. Keď si Američania môžu vymýšľať rôzne ankety a hlasovať o najväčšieho alfa hrdinu alebo najkrajšieho chlapca v YA literatúre, tak prečo nie my? A ak sa nám spoločnými silami podarí zapojiť čo najviac ľudí, môže z toho pri hlasovaní vzniknúť celkom slušný napinák :) 

To ma zároveň privádza k už spomínanej superaktívnej účasti. Prvým spôsobom, akým sa môžete superaktívne účastniť celej akcie je pomôcť mi spropagovať hlasovanie na internete. Čím viac ľudí bude hlasovať, tým väčšia sranda a tým väčšia validita výsledkov. Ak poznáte ľudí, ktorí veľa čítajú, zavolajte ich hlasovať, je to len moment a skutočne to veľmi pomôže. Osobitne sa obraciam na mojich drahých spolublogerov - ak si nájdete chvíľu času, pošlite svojich čitateľov zahlasovať. Môžete si pokojne vziať obrázok sexy chlapca s okienkami na bruchu a hodiť ho na bočnú lištu, pekne si tým vydekorujete blog a ešte mi pomôžete:) 

Druhá superaktivita sa týka 8 dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní súťažiť a dostať svojho obľúbeného hrdinu až do víťazného konca. Nakoľko naši súťažiaci budú istotne zaneprázdnení zabíjaním upírov, démonov  či čarodejníc alebo váľaním sa na posteli (alebo v posteli?) so svojimi drahými polovičkami, láskami ich života a inými ľuďmi, na ktorých vo všeobecnosti hrozne žiarlime, budú potrebovať svojich zástupcov, ktorí dokážu poskytnúť hlasujúcim dostatok argumentov, aby sa rozhodli zahlasovať práve za toho oného chlapca/muža/sexy mimozamšťana a pod. a nikoho iného. Nejedná sa o nič zložité ani časovo náročné, ide o napísanie niekoľkých viet, v ktorých sa budete snažiť presvedčiť ľudí, že práve váš nominant si zaslúži vyhrať. Viac podrobností poskytnem, keď príde čas.

Ešte vám pre zaujímavosť posielam časový plán celého hlasovania, aj to vám možno trochu pomôže pochopiť pravidlá:

16.10-20.10..............................................Zbieranie nominácií
21.10-28.10..............................................Hlasovanie o prvú osmičku
29.10.........................................................Zverejnenie 8 mien, ktoré postupujú ďalej
29.10-4.11.................................................Prihlasovanie sa na reprezentovanie jedného z 8 súťažiacich
5.11...........................................................Vylosovanie 8 reprezentantov (ak sa vás prihlási viac)
5.11-10.11.................................................Čas na zaslatie vašich vstupov (poskytnem viac info)
11.11-13.11...............................................1. základné kolo hlasovania
14.11-16.11...............................................2. základné kolo hlasovania
17.11-19.11...............................................3. základné kolo hlasovania
20.11-22.11...............................................4. základné kolo hlasovania
23.11-25.11...............................................1. semifinálové kolo hlasovania
26.11-28.11...............................................2. semifinálové kolo hlasovania
29.11-1.12.................................................finálny battle
2.12...........................................................korunovácia His Royal Hotness 2011 :)

Na záver ešte jedna dôležitá vec, povedala by som že tá najdôležitejšia:
Potrebujeme nominácie! Do komentárov mi prosím napíšte mená mužských hrdinov YA literatúry, ktorí sú postavami v knihách preložených do slovenského alebo českého jazyka. Tu je hrubý zoznam toho, čo som zatiaľ vycucla zo svojej hlavy. Najväčšiu pomoc asi potrebujem od českých kolegýň, ktoré majú rozhodne väčší prehľad o tom, čo v ČR vyšlo a čo nie, takže ma neváhajte doplniť pod článkom.

Hry o život: Peeta, Gale, Finnick, Cinna
Vampýrska Akademie: Dimitri, Adrian, Christian
Harry Potter: Harry, Ron, Fred, George, Draco
Twilight: Edward, Emmet, Jasper, Jacob
Nástroje Smrti: Jace, Simon, Alec, Magnus
Upírske denníky: Damon, Stefan,
Ak zostanem: Adam
Výnimočná: Po
Ohnivá: Brigan
Pád: Daniel, Cam
Záblesk: Xavier, Gabriel
Kronika zaklínačov: Ethan
Inkarceron : Finn
Som číslo štyri : John
Navždy: Damen
Crescendo: Patch
Les kostí: Travis, Harry
Nočný tieň(Smečka) : Ren, Shay
Akademie Evernight: Lucas, Balthazar
V zajatí snov/Lovkyně snů: Cabel
Vlci z Mercy Falls: Sam, Cole
Modrá krev: Jack, Oliver
Upíři z Morganville: Shane, Michael
Odstíny života: Gabe, Matt
Mediátor: Jesse
The Host: Jared, Ian

24 komentárov:

 1. Patch tam nesmie chybat!!! :D:D:D:D a neviem ci mozem nominovat 2 ale keby ano tak aj Jace

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Martina: Nominovať môžeš koľko len chceš, zatiaľ nehlasujeme len rozhodujeme o tom, za koho sa bude hlasovať. akurát tých, čo som vymenovala vyššie už nominovať nemusíš, pretože oni tam budú automaticky. Takže o Jaca ani Patcha sa neboj:) ja teraz potrebujem hlavne aby ste ma doplnili, ak som na niečo zabudla

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Přesně, Patch tam chybět nesmí... :D Jinak mě napadá hodně jmen, ale většina není YA... :/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Adam z If I Stay? Či zasa neviem pozorne čítať. A ja už mám svojho víťaza z tohto zoznamu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak tenhle souboj testosteronu bude ještě zajímavá podívaná:D
  Já navrhuju přidat Jesseho z Mediátora od Meg Cabot:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Jasné, Cabottovú som tam zabudla. Pridám Jesseho, ten tam samozrejme musí byť. a čo sa týka adult vs. YA, mňa napadá tiež strašné množstvo sexošov z kníh pre dospelých ale asi by to nebol úplne rovnocenný súboj, ak by som ich sem zahrnula. tak možno nabudúce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jééé ja sa už na to strašne teším :D .. ja by som nevrhla ešte Cam z Pádu, Gabriel zo Záblesku a Sukuba - Seth, Roman a Carter :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ježišmarjá, to nemůžu nominovat Ashe!? Ani Ethana ani Zacharyho!! Já chci být Ashova advokátka...sakra, sakra.. tak někdy nabudúce :)
  Ale najdu si někoho jiného za koho se do posledního dechu budu bít :) poud mě necháš :P

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Seesen: Ty si postih :D Kto je Ethan pre pána jána?

  Celá Slovenská republika: vy čo s tým Patchom všetci máte? Dobre, že sa spustila vlna vydávania YA kníh, nutne vám treba rozšíriť obzory :) (ale ok, uznávam, Patch je fakt hrozne dobrý)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Achjo, a já chtěla nominovat Four(a) (mimochodem to jsem teda zvědavá jestli tohle přeloží nebo ne :D )
  Tak mě napadá... Gabe a Matt z Odstínů života :) A ta Cabotová (Judit, tím pravidlem jsi eliminovala extra hot Roba! :-( )

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Ja by som ešte pridala Christiana z VA.
  A čo som tiež počula, aj v Odstíny života od českej autorky sú tiež sexy chlapi. Ale keďže ešte som len teraz začala knihu čítať, mená ti povedať nemôžem (pokiaľ si to nečítala).

  OdpovedaťOdstrániť
 13. A pridať ešte k Twilight Jacoba? Niežeby som ho mala nejako extra rada, ale keď už sú tam ostatní twilightovský chlapci, tak by tam nemal chýbať ani on :) A kniha Hostiteľ nezapadá sem? Lebo ak hej, tak by som jednoznačne nominovala Iana a vlastne aj Jareda.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Ok baby, pridávam Jacoba, Gaba a Matta, netuším, ako som mohla zabudnúť na Christiana!

  Freckles: "Judit, tím pravidlem jsi eliminovala extra hot Roba! :-( )" --> Ja viem! OMG, neznášam sa za to...

  S Hostiteľom...no čo poviete ostatní? Hostiteľ je také niečo medzi YA a pravým adultom, ja by som ich tam aj dala ale nechcem aby ma tu niekto ukameňoval, že tam nemajú čo robiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Ještě mě napad Phoenix z Krásných mrtvých, Roran z Odkazu dračích jezdců a Erik ze Školy noci. Musím, ale říct, že všichny hrdinové v porovnání s Patchem blednou ;) :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Hostitele berem, alespoň já jo, není to zas tak moc hard core adult, a kdo četl Twilight, určitě zkusil i Hostitele. Ian byl faaajn :)

  Judit: Ethan Leigh z Glimmerglass, úžasně sexy víl Jaceovského typu ;) Můj nejnovější crush

  OdpovedaťOdstrániť
 17. chápem, prečo výber iba z YA - pri Adult by sme sa pozabíjali... ako doslova...

  OdpovedaťOdstrániť
 18. ja by som tiež prijala nominácie na hostitela, viem že som sa oneskoroila, ale cez víkend som nebola pri pc, čo tak dať tam ešte jareda a iana z hostitela a tylera z tvd? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 19. s hostitelem souhlasím :) a navrhuji přidat Poa z Výjimečné :)

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Ok dievčatá, prehovorili ste ma. Pridávam Jareda a Iana. A Po tam už je :)

  OdpovedaťOdstrániť
 21. co přidat k Inkarceronu ještě Keira? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Kacennnka: vidím, že si ešte sčítanejšia než ja :) vôbec netuším, kto je Keir či ako sa to píše, ale pridám ho v pohode nie je problém :D

  OdpovedaťOdstrániť