štvrtok 27. októbra 2011

To naj z jesenných vydaní

Knižná sféra už (vďakabohu) nie je to, čo bývala - zatiaľ čo kedysi mi stačilo raz do mesiaca napísať krátky článok o všetkých knižných vydaniach, ktoré sa v nasledujúcom polroku plánovali, teraz vychádza na Slovensku toľko YA titulov, že mám problém všetko si to odsledovať, nie to ešte narvať všetky získané informácie do jedného článku. Ako som už povedala, vďakabohu.

Na dnes som si pre vás teda pripravila výťah najzaujímavejších knižných titulov, ktoré nedávno vyšli alebo vychádzajú v blízkej budúcnosti:

Jenny Downhamová - Ty proti mne


Už v poradí druhá preložená kniha od tejto autorky (prvá má názov Skôr než zomriem) je na svete len niekoľko dní, no ohlasy má už teraz úžasné. Na tomto blogu som ju recenzovala ešte v čase, keď o jej slovenskom preklade nebolo ani chýru ani slychu a ak umierate túžbou prečítať si môj názor, môžete tak učiniť na TOMTO MIESTE :)

Anotácia:

Ak niekto ublíži tvojej sestre a si aspoň trochu chlap, pomstíš sa, však? Keď Mikeyho sestra vyhlási, že ju napadol chlapec, jeho svet sa začne rozsypávať.


Ak tvojho brata obvinia zo závažného zločinu, no tvrdí, že to nespravil, obhájiš ho, či nie? Keď z trestného činu obvinia Ellinho brata, jej svet sa začne rozuzľovať.


Keď sa Mikey a Ellie zoznámia, zrazia sa dva svety...


Kniha o ťažko skúšanej láske v rôznych podobách: súrodeneckej, rodičovskej, medzi mladými ľuďmi z rozdielnej spoločenskej vrstvy. Čo je silnejšie: láska, alebo pomsta? Ako sa rozhodnúť, keď proti sebe stoja vaši najdrahší?


Ukážka z knihy TU

Kami Garcia a Margaret Stohl - Nádherná Temnota (Kniha prekliatych zaklínačov 2)
Pokračovanie love story medzi "obyčajným" južanským chlapcom Ethanom a čarodejnicou Lenou. Ak neviete, o čo ide, môžete si prečítať moju recenziu na prvý diel - Nádherné tvory. Inak ja znovu chválim vydavateľstvo Ikar za nádhernú obálku, dokonca by som povedala ešte krajšiu ako u prvého dielu. No nezdá sa aj vám ten mix farieb úplne krásny? :)

Anotácia:

Záhadné sny Ethana Wata sa stále viac menia na vízie, ktoré sa mu priamo pred očami zjavujú už aj pri plnom vedomí. Lena sa mu stále viac vzďaľuje a on netuší, čo sa s ňou vlastne deje. Bezmocne sleduje, ako mu láska preteká pomedzi prsty a uniká nevedno kam. Nechápe, že sa ho Lena snaží len chrániť. Pred temnými zaklínačmi, no i sama pred sebou.
Zelená v jej očiach sa postupne mení na zlatú farbu zaklínačov a nikto netuší, či v nej nakoniec nevyhrá jej mocná matka. Ethan preniká hlbšie a hlbšie do sveta zaklínačov, odhaľuje skryté pravdy a stáročia dobre skrývaný systém podzemných chodieb, ktorý sa nikde nezačína ani nekončí.Alebo azda áno? Nájde Ethan Veľkú bariéru na pokraji všetkých vecí? Podarí sa mu zachrániť Lenu pred ňou samou i pred jej vlastnou matkou?Zvíťazí v jej očiach zelená, alebo zlatá?


Ukážka z knihy TU.

Alyson Noel - Temný plameň (Nesmrteľní 4)


Kontroverzná séria, na ktorú každý nadáva ale každý číta :) Recenziu na prvý diel mám pre vás nachystanú v najbližších dňoch, vy už však v tejto chvíli máte k dispozícii prvé 4 diely - Navždy, Modrý mesiac, Krajina Tieňov a od 25.10 aj Temný plameň.

Anotácia:

Štvrté pokračovanie príbehov Nesmrteľných. Ever sa venuje Haven dňom aj nocou, aby jej pomohla vyrovnať sa s jej nesmrteľnosťou. Haven je však opitá svojou mocou a hrozí prezradenie existencie nesmrteľných. Ever sa pokúša všetkými svojimi silami ochrániť nesmrteľných, ale tým sa len viac vzďaľuje Haven, ktorá padá do Romanových spárov. Ever musí nielen zachrániť Haven, ale potrebuje sústrediť všetku svoju pozornosť na štúdium čiernej mágie, aby sa jej podarilo oslobodiť Damena z Romanovho obkľúčenia. Ever však podlieha čaru Romanovej príťažlivosti, vzdáva sa ľahšie ako kedykoľvek predtým.


L.J.Smith - Zvláštna sila (Temné vízie 1)


Predpokladám, že meno autorky vám niečo hovorí :) Čo sa týka novej série "z produkcie" vydavateľstva Fragment, podľa hodnotení by mala byť dokonca lepšia ako jej známejší súrodenec - Upírske denníky. Čitatelia dokonca Temné vízie v mnohých prípadoch označili ako najlepšiu sériu tejto autorky. Séria vyšla prvýkrát v polovici 90. rokov. V roku 2009 vyšla znovu ako omnibus a 28. týždňov figurovala v rebríčku bestsellerov New York Times. No....tak uvidíme.

Anotácia:

Študentku strednej školy Kaitlyn pre jej nezvyčajné oči a jasnovidecké schopnosti považujú za čarodejnicu. Keďže ľudia sa jej boja, nemá nijakých priateľov. A tak prijme pozvanie do Zetesovho inštitútu, aby začala nový život a študovala s rovesníkmi s podobným neobvyklým nadaním. Kaitlyn tu spozná dvoch príťažlivých spolužiakov – sympatického Roba, ktorý svojou liečivou silou rozdáva len dobro, a tajomného a nebezpečného Gabriela s telepatickými schopnosťami. Študenti postupne odhaľujú, prečo ich do inštitútu priviedli. A Kaitlyn sa musí rozhodnúť, komu veriť... a koho milovať.


Maggie Stiefvater - Váhanie (Vlci z Mercy Falls 2)
Konečne vám dávam jasnú odpoveď na otázky, ktoré mi prichádzajú asi najčastejšie - Kedy do pekla vyjde to porazené Linger? Linger aka Váhanie vychádza už čoskoro - 8.11.2011! Tak sme sa predsa len dočkali...

Anotácia:

Po knihe Triaška vychádza druhá časť trilógie Vlci z Mercy Falls. Grace, Sam a Cole sa neustále pohybujú medzi životom vlka a ľudskou existenciou. Keď sa im pred očami rúca svet, láska zostáva ich jedinou nádejou...


TÚŽBA
Grace so Samom našli jeden druhého. Lenže ak chcú zostať spolu, musia naďalej bojovať. Pre Sama to znamená zúčtovanie s minulosťou vlkolaka, kým Grace čelí čoraz neistejšej budúcnosti.


STRATA
Do ich životov vstupuje vlk menom Cole, ktorého minulosť je plná bolesti a nebezpečenstva. Mladík zápasí s vlastnými démonmi a v koži vlka sa cíti lepšie než v ľudskom tele.


VÁHANIE
Grace, Sam a Cole sa neustále pohybujú medzi dvoma extrémami – životom vlka a ľudskou existenciou. Ešte aj láska má dve tváre: je nádherná a trýznivá, oslobodzujúca aj zväzujúca, lákavá i znepokojivá. Keď sa však hrdinom pred očami rúca svet, láska zostáva ich jedinou nádejou.
Bude im stačiť?


Inak možno ste si všimli, že pri niektorých knihách som uviedla aj odkazy, kde si môžete prečítať aspoň ich úryvky a rozhodnúť sa, či vás dostatočne zaujali. K ďalším úryvkom sa dopracujete prostredníctvom knižného portálu Bux4You. Stačí ak kliknete na knihu, o ktorú máte záujem a v prípade, že je k dispozícii náhľad, nájdete ho hneď pod obrázkom v podobe knihy s lupou.


Tak a na ktorú knihu sa tešíte najviac vy? :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára