nedeľa 9. septembra 2012

VŠIMNITE SI: Lisa McMann - Crash (Visions #1)

Táto moja ešte mladučká rubrika je určená hlavne pre tých z vás, ktorí si radi rozširujete prehľad o knihách, ktoré nás ešte len čakajú. Dnes to bude dielko nám už celkom známej autorky série V zajatí snov, Lisy McMann. Na január pre nás totiž už usilovne pripravuje novú sériu s názvom Visions. A toto je anotka jej prvého dielu:

Čo povedala anotácia:

Jules žije so svojou rodinou v byte nad reštauráciou, čo prakticky znamená, že väčšinu času páchne za pizzou a do školy jazdí na aute v tvare mäsovej guľky. Síce to nie je práve recept na popularitu, no zatiaľ sa jej to darí zvládať. 
Čo už sa jej až tak nedarí zvládať sú stále sa opakujúce vidiny, ktoré ju všade prenasledujú. Jules vidí auto, ktoré vráža do budovy a vzápätí exploduje...a deväť vriec na mŕtvoly v snehu. 
Vidiny sú všade - na billboardoch, televíznych obrazovkách, oknách - a ona je jediná, ktorá ich vidí. A čím viac ich vidí, tým viac toho vidí. Jej vidiny jej čosi napovedajú a Jules už čoskoro vie, čo musí urobiť. Pretože odrazu rozoznáva tvár jednej z mŕtvol a tá patrí niekomu, koho pozná. Niekomu, do koho je už od nepamäti zamilovaná. Jules musí konať, a to veľmi rýchlo, aby sa jej vidiny nestali skutočnosťou. 

Čo vravím ja:

Lisa McMann má veľmi špecifický štýl písania, ktorý úplne zbožňujem - krátky, stručný a schopný vytvoriť brutálne napätie prakticky z ničoho. Je ťažké byť originálny v dobe, keď je na trhu také množstvo young adult kníh s rôznou nadprirodzenou tématikou, no ak sa to už niekomu má podariť, tak Lisa bude určite patriť medzi nich. Z anotácie síce veľmi nevyzerá, že by sa malo jednať o niečo prevratné, no ja verím tomu, že kniha bude aspoň celkom kvalitne napísaná. Okrem toho mám hrozne rada, keď je hlavná hrdinka do hlavného hrdinu zamilovaná už od roky rokúce! (Mimochodom ak ste od McMannovej ešte nečítali knihu Cryer's Cross, tak ju v každom prípade odporúčam všetkými desiatimi. Budete sa báť!)

Crash vychádza 8.1.2013.

3 komentáre:

 1. Pěkný článek. Já doufám, že jak Cryer's Cross, tak tohle by u nás mohlo vyjít, s Lovkyní snů už Fragment končí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vyzerá to slubne 8)
  Ja sa momentálne neviem dočkať V zajatí snov 3! Už nech to vyjde 8)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Žijem v Spojených štátoch. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, tak jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť