piatok 9. marca 2012

Exkluzívne: Ukážka z knihy ZÁŤAH (Cherub #4)

Čaute.
O sérii Cherub, ktorej sa týka dnešný článok som ešte na svojom blogu napísala, takže mi dovoľte menší úvod.

Jej autor, Robert Muchamore pochádza z Londýna a je bývalým súkromným detektívom. Písať sa rozhodol po tom, čo sa jeho synovec začal sťažovať, že pre deti v jeho veku existuje málo kníh. Hlavným hrdinom série Cherub je 12-ročný chlapec James, ktorý po cestovaní z jedného detského domovu do druhého skončí v detskej jednotke britskej tajnej služby Cherub. Tam získa dokonalý výcvik, aby dokázal plniť aj tie najnáročnejšie úlohy. Navonok pri tom všetci členovia Cherubu vyzerajú a správajú sa ako obyčajné deti. A čo je prvou Jamesovou úlohou? Infiltrovať sa do komunity hippies a zabrániť tak teroristickému útoku, ktorý chcú v mene ekológie spáchať na konferencii o ropnom priemysle.

Prvá kniha rozsiahlej série s názvom Nováčik získala v roku 2005 cenu Red House Children's Book v kategórii pre starších čitateľov. Séria bola celkovo tak úspešná, že nielenže sa z nej do dnešného dňa v USA vydalo už 10 dielov, no Muchamore plánuje už aj spin-off sériu, ktorá sa bude točiť okolo jedného z ďalších členov Cherubu - 16-ročnej Lauren Adamsovej. Ešte by vás mohlo zaujímať, že celá Cherub séria má priemerné Goodreads hodnotenie úžasných 4.19!

No ale prečo o tom všetkom píšem? Koncom tohto mesiaca totiž u nás vychádza v poradí štvrtý diel série s názvom Záťah. A nielenže mám pre vás obálku a anotáciu k tejto knihe, ale prečítať si môžete aj ukážku od vydavateľstva Slovart! Voilá:

Robert Muchamore: Záťah (Cherub #4)Bezvýznamný kriminálnik Leon bol pre policajtov dlho príliš malou rybou, aby sa ním sústredene zaoberali. Odrazu to však vyzerá, že ryba narástla a môže z nej byť žralok: Leon rozhadzuje peniaze a polícia chce zistiť, odkiaľ ich má. To je misia pre mladých agentov Cherubu: James dostáva za úlohu spriateliť sa s Leonovými deťmi, votrieť sa mu do domácnosti a získať informácie. Potom príde šok. To, čo James odhalí, nikto nepredpokladal. Pravdu možno pozná iba jeden človek. Je v tom však jeden malý problém: ten človek pred vyše rokom zomrel po páde zo strechy.

Robert Muchamore - Záťah (Ukážka)

Ešte jedna veľmi podstatná vec na záver. Dátum vydania knihy je podľa vydavateľstva Slovart 30.3. Podľa Gorily 5.4 ale my veríme Slovartu :)

2 komentáre:

  1. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

    OdpovedaťOdstrániť