štvrtok 21. júna 2012

SÚŤAŽ: Slováci Čechom a Česi Slovákom :)

Takže dneškom môj blog prechádza do tzv. prázdninového režimu. Možno to vo vás evokuje niečo ako úsporný režim, ale vlastne to skôr bude presný opak. Ak si odmyslím bežné prázdninové aktivity (vyvaľovanie pupku na mestskom kúpalisku, vyvaľovanie pupku doma, vyvaľovanie pupku pri mori a občasný povinný pohyb aby vám neatrofovalo svalstvo), tak by som mala mať kooopec času na blogovanie, niečo, čím som bohužiaľ neoplývala minulé prázdny strávené ťažkou prácou v USA.

No a kedže som vám počas posledných týždňov v pravidelných intervaloch spomínala nejakú súťaž a už to pomaly vyzeralo, že mám veľkú hubu ale skutek utek, tak vám to teraz vynahradím. Dúfam, že to, čo som si na vás vymyslela vám urobí radosť :)

Rozmýšľala som, o aké knihy by ste mali asi tak najväčší záujem, pýtala som sa vás na FB a dali ste mi niektoré zaujímavé tipy a aj vďaka nim som dostala taký menší nápad.
Rozhodla som sa, že si tentokrát zasúťažíme o knihy, ktoré je pre vás trochu ťažšie získať a o ktoré je pomerne veľký záujem. Viem, že českí čitatelia s napätím tŕpnu nad osudom fantastickej série od Kristin Cashore, ktorej prvý diel - Výnimočná/Výjimečná vyšiel aj na Slovensku aj v Čechách, no pokračovania v podobe Ohnivej sa dočkali len Slováci. Naopak Česi sa tento rok dočkali prekladu úžasnej knihy Anna and the French Kiss (Polibek pro Annu), o ktorom na Slovensku zatiaľ ani nechyrovať.

Takže! Toto som vymyslela:
 • súťaž bude mať 2 výhercov (jedného z Česka, druhého zo Slovenska)
 • súťažiaci z Česka budú súťažiť o knihu Ohnivá (2. diel Výnimočnej) od Kristin Cashore v slovenčine
 • súťažiaci zo Slovenska budú súťažiť o knihu Polibek pro Annu od Stephanie Perkins v češtine
Stephanie Perkins - Polibek pro AnnuSedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti.

Kristin Cashore - Ohnivá (Výnimočná #2)Udržať si trón, zatiaľ čo vzbúrení lordi na severe i na juhu kujú plány a cvičia vojská, aby ho oň pripravili. Hory a lesy sú plné zvedov, zlodejov a darebákov každého druhu. Toto je svet, v ktorom žije Vatra. Ako posledná žijúca ľudská obluda dostala do vienka divoký a neodolateľný výzor a vlasy farby ohňa. Ľudia ju buď obdivujú, alebo nenávidia. Hoci má jedinečnú schopnosť ovládať ich myšlienky, z duše odmieta prezrádzať tajomstvá nevinných ľudí. Najmä, keď ich má sama vyše práva. Jedného dňa po ňu príde princ Brigan, aby ju odprevadil do Kráľovho Mesta. Kráľovská rodina ju prosí, aby pomohla odhaliť sprisahanie proti trónu. Ďaleko od domova si Vatra začne uvedomovať, že je v jej silách oveľa viac, ako si dovtedy myslela. Jej mimoriadne schopnosti by mohli zachrániť celé kráľovstvo. To by sa však musela prestať báť, že sa z nej stane rovnaká obluda, ako bol jej otec.

Moju recenziu nájdete TU
Pôvodne som rozmýšľala, že povolím aby aj Česi mohli vyhrať Polibek a Slováci Ohnivú, ale potom som si to rozmyslela, lebo by sa stratil hlavný zmysel súťaže - aby ste dostali možnosť získať knihu, ktorú si len tak nemôžete zohnať v kníhkupectve. Viem, že možno sa vyskytne viac prípadov, kedy by niekto z ČR preferoval skôr Polibek a naopak, ale v tom prípade môžete ísť do obchodu a kúpiť si ju :)

Podmienky súťaže:
 • súťaž otvorená pre Slovákov aj Čechov
 • trvanie od 21.6. do 15.7.
 • pre vstup do súťaže je nutné vyplniť formulár Rafflecopter (nižšie)
 • k dispozícii máte aj šance na získanie extra vstupov, ich splnenie však pre vstup do súťaže nie je povinné
 • skôr než začnete súťažiť, prečítajte si prosím PRAVIDLÁ SÚŤAŽENIA
Veľa šťastia!

79 komentárov:

 1. Na dovolenou bych si sbalila Die for me od Amy Plum, Válku hluku od Patricka Nesse a Roztomilé malé lhářky od Sary Shepard. Dystopie a dvě knihy na odlehčení :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Taakže: Ja momentálne čítam Triašku a vidí sa mi to na úžasnú knihu/ sériu. Keby som mal možnosť zobrať si nejaké ďalšie dve knihy, bola by to knižka Charlieho malé tajomstvá a knižka Ak zostanem ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. 3 knihy čo by som si zobrala na dovolenku:Hry o život (1),Záhrada večnosti:Pasca a Jeden deň

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aká náhoda, že akurát v júli odchádzam na 2 týždňovú dovolenku 8D no vlastne prácu, ale idem na Duchonku, takže už teraz môžem vymyslieť, aké knihy si zo sebou zoberiem 8D
  Takže asi to bude z knižnice vypožičaný Eragon, ktorého mám rozčítaného, ale kvôli skúškam som ešte nepokračovala v čítaní.
  Potom to budú Temné vízie 2 - aj to mám rozčítané a nemám čas to dočítať 8D
  A ešte si asi zoberiem aj Nov od Stephenie Meyer, lebo si akurát dávam re-reading Súmraku, tak keď dokončím, tak idem na Nov a to bude asi na tej kvázi dovolenke = práca 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Zobrala by som si Hostiteľa od Stephenie Meyer, Môj sused je božský od Meg Cabot a 50 spôsobov ako zbaliť chlapa od Lucy-Anne Holmes

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Proč nemůžu mluvit o sérii? :D Ale tak dobrá, dobrá, budu vybírat z knih, které mám doma a chystám se na ně hned jak mi skončí zkouškové období, jo?

  • Inkarceron
  • Tanec s draky
  • Past

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lebo vy ste niektorí takí vybití, že mi napíšete 10-dielnu sériu do jedného bodu a to je PODVÁDZANIE :DD

   Odstrániť
 7. Tak ja si na dovolenku plánujem tento rok vziať Stephena Kinga - Pod kupolou...táto kniha sa na ma už asi mesiac pozerá z poličky a volá ma, nech si ju prečítam, Vampírsku akadémiu (1.diel) a a nejakú detektívku - buď Dicka Francisa alebo Agathu Christie - tá nemôže chýbať na dovolenke pri mori.
  Ale 3 knihy by mi určite nestačili na dva týždňe, takže si okrem toho budem brať určite aj ďalšie, ale nejdem to tu všetko vypisovať, to by sme tu boli dlho :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. U mňa dosť závisí od toho na akú dovolenku, keďže na pláži knihy vždy trochu zababrem od krému, takže tam by som si rozhodne žiadne svoje nové nepoškvrnené knihy nebrala. :D Predsa len tie knižničné sú obalené. Keďže pôjdem tento rok pravdepodobne k moru, tak to by momentálne padol výber na Draculu, Závisť a The Interpretation of Murder

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. P.S.Vo formulári som ako Simona. A vďaka za súťaž, ceny sú veľmi pekné. :)

   Odstrániť
 9. Okay, na dovolenou bych si s bebou vzala (a když nad tím teď tak přemýšlím, tak to tak i dopadne) Shadow Kissed, Golden Lily a Beautiful Disaster. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. rozhodne by som chcela prečítať knihy, na ktoré som počas maturít nemala čas ako Záhrada večnosti: Pasca do DeStefano, Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad od Jennifer Smith a Spellbound od Rachel Hawkins :)

  OdpovedaťOdstrániť
 11. tak ja by som si vzala asi zavrhnutého, město z kostí, záhrada večnosti: pasca :))

  OdpovedaťOdstrániť
 12. tak tentoraz sa súťaže zúčastním, pretože Polibek pro Annu som si chcela prečítať :)...

  no a na dovolenku? akúže knihu? asi Ohnivú :P :D a Divergenciu na zopáknutie a z tých čo na mňa čakajú, asi Janu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Určite tieto tri: Brent Weeks - Noční anděl, Becca Fitzpatrick - Zavržený, Cassandra Clare - Mesto z kostí :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Aneta Mišíková21. júna 2012 o 18:44

  No ja zajtra na takú dovolenku odchádzam a beriem si Záblesk, Hlbšie ako mŕtvi a Truth about forever od Sarah Dessen :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Fuuu :D V mojom slovníku slovo dovolenka neexistuje, ani si nepamätám, kedy som naposledy niekde bola (nerátam babku :D ). Ale keďže k nej pôjdem teraz na celé leto, určite si so sebou vezmem: Hry o život, Jantárový ďalekohľad od Philipa Pullmana a Kate Daniels - Magie útočí (mám ju poctivo uloženú v čítačke) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Na dovolenou bych si asi vzala Čarodějnice z Hex Hall, Poslední píseň a třeba Rudou jako rubín =)).

  OdpovedaťOdstrániť
 17. cez leto sa chystám na knihy: Golden Lily, Midsummer´s nightmare, Firelight, takže so sebou by som si na dovolenku brala tieto :)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Knihy, které bych si vzala na dovolenou a jenom tři? Fíha, to je tak málo! :D Takže první je jasná - Dva meče od Karoliny Limrové, potom asi Divergenci od Veronicy Rothové a třetí nevím. Protože jsem to ještě nečetla, tak Hunger games - problém, mám všechny tři knihy v jedné, nevadí to? :D

  OdpovedaťOdstrániť
 19. Na dovolenou bych si sebou vzala knihu Cinder, Čarodějnice z Hex Hall a The Statistical Probability of Love at First Sight :)

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Na dovolenku by som si vzala Výnimočnú, Ohnivú, Hry o život :D

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Ok, takže.. :)

  Pod Kupolí - protože jsem ji dneska dotáhla z knihovny a je to bichle jak tele! :)

  Přechod - protože je to bichle na druhou na vydržela by mi na dlouhou dobu..

  A potom asi něco jakooo.. Anna and the French Kiss.. :)

  Jsem jen zvědavá, jak bych na ty dva týdny balila :D ještě, že nikam nejedu ! :D

  (ve formuláři jsem jako Vendula)

  OdpovedaťOdstrániť
 22. Na dovolenku by som si so sebou robrala nejakú knihu od Sarah Dessen pretože som už počula a čítala veľké chvály na jej knihy a navyše všetky znejú tak letne! Júliu od Anne Fortier a Susedia na dovolenke od Andyho Krausa (:

  OdpovedaťOdstrániť
 23. na dovolenku by som si vzala Výnimočnú od Kristin Cashore, Vášeň od Lauren Kate a Nočný cirkus :)

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Právě jsem na dovolené v Chorvatsku, takže ti můžu říct přesně, které jsem si vzala s sebou. :D Hostina pro vrány (George R. R. Martin), Železný král (Julie Kagawa), Divergence (Veronice Roth).

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Tak kdybych teď odjížděla, tak si zabalím Dávnou kletbu, Mrazení a Hvězdný prach :) Jinak děkuji za giveaway :) a já bych brala klidně i Polibek pro Annu :D

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Stephenie Meyer - Hostitel, K.Cashore - Vyjímečná, C.Houck - Tygrovo prokletí. Když si všimneš tak ani jedna z knížek není žádný hubeňorek, takže vyplouvá na povrch otázka zbylo by mi tam místo na oblečení?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prosím ťa, knihy sú dôležitejšie než oblečenie predsa :D okrem toho, šak vezmeš plavky a ideš :)

   Odstrániť
 27. Lenka Strešíková21. júna 2012 o 20:59

  ešte mám nejaké študijné povinnosti, takže už dlho odkladám niečo na prázdniny: Všetky dôležité kontakty od Lauren Weisberger, Hugo a jeho veľký objav od Briana Selznick a ešte sa teším na 09.júla, kedy vychádza nový Dominik Dán: Kožené srdce

  OdpovedaťOdstrániť
 28. keby som išla na dovolenku nemohla by som zabudnúť knihu od Paullina Simos-Medený jazdec, pretože milujem romnce Julia Garwood- Králova milenka a Divergenciu :))

  OdpovedaťOdstrániť
 29. Ukolébavku od Sarah Dessen
  Anna Dressed in Blood (Anna, #1) od Kendare Blake
  Storm (Elemental, #1) od Kemmerer Brigid

  Přibalila bych si asi tyto, ale je to těžká otázka :)

  OdpovedaťOdstrániť
 30. Chm..když tak koukámn do knihovničky, tak bych si asi vzala Rudou jako rubín, Tygrovo prokletí a Marcelo ve skutečném světě. Tyhle si chci přečíst momentálně nejvíc, ale díky zkouškám není čas :( Ale už jen jedna zkouška a pak se na to postupně vrhnu :D Jinak díky za super soutěž, knížku ve slovenštině jsem zatím nečetla, takže doufám, že budu mít štěstí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 31. Keby som šla hneď teraz na dovolenku? tak si zoberiem celú čítačku a tam si môžem vyberať :D ale tak keď chceš tri knihy tak teda tri knihy....
  You don't have to say you love me od Sarry Manning
  Millenium #2 (zabudla som ako sa volá :D) od Larssona
  A Annu keby som ju vyhrala... :D
  Ale aby si nepovedala že podvádzam tak ti sem dám aj tretiu: Sloppy firsts od zabudla som koho :D

  OdpovedaťOdstrániť
 32. aktuálně? :D Hostina pro vrány, R.R. Martin, Inheritance - Paolini a ... těžký.... co tam ještě mám...ach! Tanec s draky od Martina, abych mohla hned pokračovat :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 33. Hmm, veľmi záludná otázka. Z tých čo mám doma a nemám ešte prečítané, tak by som si asi zobrala Leto v meste, Vášeň a Iron King :) :) :)

  OdpovedaťOdstrániť
 34. Já na dovču potáhnu asi druhý Milénium (Dívka, která si hrála s ohněm) od Larssona, Paranormály dvojku a nějakou detektivku od Deavera. Asi Nula stupňů volnosti... :) A bude toho mnohem víc, jak se znám...

  ...Zajímalo by mě, kam narvu oblečení, hygienický potřeby, mobil, sluchátka, polštářek do auta a další zbytečnosti. :DD

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Divergencia, Pod vraždnou oblohou a moju srdcovku Anna zo zeleného domu :)
  neviem kam sa podpísať :( (asi by som mala viac spávať)
  eva

  OdpovedaťOdstrániť
 36. Asi knihu o ktorú súťažím - Anna and the French Kiss. To je také letné :) Ešte asi prvú časť Fifty Shades of Grey - zaženie aj naaaajväčšiu nudu pri cestovaní, ale na slnenie dobrá asi nie je ak nechcem skončiť pripečená :D a nejaký ten diel Vampírskej Akadémie, ten sa hodí vždy.

  OdpovedaťOdstrániť
 37. No do kufru bych si zabalila asi Magie spaluje, Magie útočí a Vyjímečnou. A do batohu bych si to ještě pojistila čtečkou a mám to vyřešený :D páč 3 knihy na 2 týdny prostě nemůžou stačit :)) :D

  OdpovedaťOdstrániť
 38. Čas čarodějnic, Zahrada nesmrtelnosti - Past a Kronika Picwikova klubu 2. Všechno poměrně objemnější knihy ;).

  OdpovedaťOdstrániť
 39. Twilight: Súmrak a Úsvit, encyklopedia Človek

  OdpovedaťOdstrániť
 40. Ivana Pistovičová-komentar 22.6.2012 13:56

  OdpovedaťOdstrániť
 41. karin porubská22. júna 2012 o 14:19

  ja by som si na letnú dovolenku (keby som na nejakú išla) zbabila určite knihy: Posol-M. Zusak, Sprevádzačka - M. Varáčková, Priateľ do dažďa - D. Glattauer

  OdpovedaťOdstrániť
 42. Na dovolenou bych si vzala Karolina Limrová - Dvě zrcadla, Laini Taylor - Dcera kostí a dymu a Veronica Roth - Divergence :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 43. Tak za prvé SKVĚLÝ NÁPAD A SKVĚLÁ SOUTĚŽ! :D A na dovolenou bych si vzala (A beru :D ) Divergenci, Tak padne náš svět a černobílý svět :)

  OdpovedaťOdstrániť
 44. Jo a jinak ve formuláři jsem asi jako Misa protože to mám takhle na fb :/ Ale jako Pravidelný čtenář Míša* :))

  OdpovedaťOdstrániť
 45. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 46. Já bych si na dovolenou vzala If i stay- Gayle Forman, Roztomilé malé lhářky 3- Sara Shepard a Padlí andělé- Thomas E. Sniegoski. :)
  Michiyo

  OdpovedaťOdstrániť
 47. Vzala bych si s sebou určitě nějakou knihu od S. Kinga třeba Christinu, dále třeba R. James - Krásné zlo a něco na odreagování: A. Bradley - 24 holek za 7 dní

  OdpovedaťOdstrániť
 48. Gabika Hešková:
  ja sa už dlho chystám na knihu od M.J.Zagorka - Gričská čarodejnica, tiež by som odporúčala Medeného jazdca od Simonsovej a ako tretiu napríklad Sue Monk-Kidd: Tajný život včiel

  OdpovedaťOdstrániť
 49. Zobrala by som si asi Zavrhnutý, Súmrak, Džínsový dennník 3, konečne si cez prázdniny prečítam Váhanie, Láska slečný Elliotovej a kopu ďalších, ktoré ma teraz bohužiaľ nanapadnú
  Na počítače som antitalent tak ti meno napíšem tu Tereza Michová

  OdpovedaťOdstrániť
 50. Ráda bych si na dovolené přečetla něco hodnotnějšího. Už dlouho mám v poličce od Umberta Eca Pražský hřbitov. Ráda bych si dočetla 1984 od Orwella (minulý rok jsem to začala číst po zkouškách a moc dobré to teda nebylo). A na oddych bych si vzala Asfalt od Štěpána Kopřivy - akcí a humorem nabitá kniha.

  OdpovedaťOdstrániť
 51. Čo by som si zbalila. Sériu Hush Hush, práve som dostala tretí diel a neviem sa dočkať začiatku čítania (pod týmto rozumej Ticho) ;-) Potom Strach múdreho muža, a nakoniec hm,hm posledný diel Hex Hall - Spellbound.
  Ehm, moja prezývka ne vlastne Simone Sipriano.

  OdpovedaťOdstrániť
 52. Na dvojtýždňovú dovolenku so Španielska si beriem Jenny Downham You against me, Jude Deveraux Knight in shining armor a Paticia Briggs Měsíční píseň.

  OdpovedaťOdstrániť
 53. Především děkuju za skvělou soutěž, na Ohnivou si brousím zuby tak jako tak a vyhrát ji v soutěži by byl skvělý bonus :) A jaké knihy bych si sbalila na dovolenou? Určitě by to byl Polibek pro Annu - knihu jsem sice už četla, je ale tak skvělá, že si ji klidně přečtu znovu, až se budu vyvalovat někde na sluníčku. Dále Rudou jako rubín, na kterou se dlouho chystám, a nakonec Ostrov Duma Key od Stephena Kinga, ať se i trošku bojím :)

  OdpovedaťOdstrániť
 54. Moc děkuju za soutěž! Rozhodně to je skvělý nápad, protože je pravda, že i přes napsání x petic se prostě nakladatelství neumoudřilo a Ohnivá se u nás zatím nechystá... Co se týče té dovolené, vzala bych si s sebou nejspíš Střet králů od G.R.R. Martina, Zaklínače a Divergenci. =)

  OdpovedaťOdstrániť
 55. Tak do kufru bych si určitě sbalila 2 romány a to Polibek pro Annu a Talisman (ten právě čtu, takže asi proto:D ) a nějakou napínavou knihu. Asi Údolí: Hra nebo Zahrada nesmrtelnosti: Past

  OdpovedaťOdstrániť
 56. na 2-týdenní dovolenou bych si vzala asi nějaké z knih, které mám zrovna půjčené z knihovny nebo doma svoje ještě nepřečtené. byly by to:
  -Čarodějnice z Hex Hall
  -Říkal jsi mi ti amo
  -a Lovkyně snů
  k dovolené se hodí asi jiné knihy, ale chtěla bych se zbavit restů :D ikdyž moc nepředpokládám, že bych až tolik na dovolené četla.
  samozřejmě musím poděkovat za soutěž. nápad češi-slováci se mi moc líbí ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 57. Mne budú spoločnosť cez prázdninovo-dovolenkovo- voľné dni isto robiť Kerouacovci. Hocičo od neho- možno Na ceste. Alebo ešte Salinger. No a samozrejme by by som si chcela prečítať Hostiteľa a Meno ruže, takže je možné, že i tieto knihy by si našli miesto v mojom skromnom batôšku

  OdpovedaťOdstrániť
 58. Těžká otázka. Asi od něčeho kousek.
  První knihou by asi byla nějaká austenovka, protože to už tak nějak patří k mému letnímu rituálu, pak druhý díl ze série Millénium od Larsena, protože to mám skutečně v plánu a do třetice asi... Egypťana Sinuheta, kterého i přes dobrá doporučení tak strašně dlouho odkládám:)

  OdpovedaťOdstrániť
 59. Vzala bych si knihy, které jsem ještě nečetla:) ... Rudá pyramida, Roztomilé malé lhářky, Kouzlení :)

  OdpovedaťOdstrániť
 60. teda len 3 knihy ok Simona Elkeles- P.Chemistry, J.R.WARD- Milenec z věčnosti , a toto urcite J.Frost -Once Burned

  OdpovedaťOdstrániť
 61. Takže, ja by som si zabalila Tanec s draky (Martin R.R.George ),Trable na jehlách ( Christina Dodd) a Romeo,Romeo od Robin Kaye. Dôvod je jednoduchý, ani jednu z nich som ešte nečítala a po romantike si rada dám aj temnú fantasy :)

  OdpovedaťOdstrániť
 62. Budu se opakovat po spoustě lidí přede mnou, ale aktuálně bych si vzala Střet králů od G.R.R. Martina (dlouho vydrží :)), potom asi Nočný cirkus od Erin Morgenstern a do třetice Jeden den od Davida Nichollse.

  Jinak jsem ti chtěla poděkovat za tuhle výjimečnou (:D) giveaway, je to skvělý nápad. Btw ve formuláři jsem jako Vexa nebo Veronika K., jistě to nevím. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 63. vzala bych si Tanec s draky od G. R. R. Martina, protože jsem zvědavá na pokračování a knížka dlouho vydží
  potom Polibek pro Annu a jako poslední Muži, kteří nenávidí ženy
  měla bych být pod přezívkou TerushQaH

  OdpovedaťOdstrániť
 64. Ahoj, vďaka za giveaway :) a na dovolenku by som si zobrala (a aj som si v podstate už zobrala) Forresta Gumpa (na zamyslenie), Looking for Alaska (na ešte väčšie zamyslenie) a niečo ľahšie a sexy ako Perfect Chemistry (prvú časť, dala by som si re-reading.

  OdpovedaťOdstrániť
 65. Lenka SkřeťulAngie Gozorová
  Ahoj! Na dovolenku by som si vzala Džinsový denník od Zuzky Šulajovej (je to dost pohodové a vtipné čítanie), Dokonalý pár od Ally Condieová (táto knižka si mi veľmi páčila) a nakoniec ešte moju najoblúbenejšiu knihu Pobrežie hrôzy od Carrie Ryan.

  OdpovedaťOdstrániť
 66. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 67. Nejako mi to tu blbne. Napíšem koment, aj sa mi hneď vymaže. Tak hádam tento už pôjde. Škoda, že nemôžu Slováci vyhrať tú Ohnivú :( Tá by sa mi celkom hodila ;) No nič, asi pôjdem navštíviť Panta Rhei ;)
  Na dovolenku by som si pribalila určite Melissu De La Cruz Odhalení, Tanyu Huff - Dluh krve a Richelle Mead - Sny a to z dvoch jednoduchých dôvodou. Lebo sú malé a ľahké a mam ich doma v sekcií neprečítané a čo je podstatné, teším sa na ne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 68. Tak na dovolenou bych určitě zabalila:
  - Křídla od Aprillyne Pikeové
  - Železný král od Julie Kagawa
  - Roztomilé Malé lhářky od Sarah Shepard

  A proč? Ty první dvě určitě proto, že jsou skvělé a plné napětí a tu poslední, proto, že se na ni sama těším a myslim (už podle seriálu), že bude skvělá :))

  OdpovedaťOdstrániť
 69. Je veľa knižiek ktoré by som si zobrala, najradšej všetky asi :D ale najviac keď tak Hry o život a to preto, lebo sa podľa mňa hodí všade. Stále budem mať na ňu náladu ^^
  Druhá je Romeo a Júlia, lebo tú nosím "všade so sebou". Vlastne asi všetky Shakespearove, ale táto jednoznačne nesmie chýbať.
  A tretia je Lying game, alebo Hra lží. Nečítala som ju síce, ale seriál milujem, takže knižku budem určite tiež. =)

  OdpovedaťOdstrániť
 70. Na dovolenku by som si zobrala:
  Klub putovných džínsov - Prvé lásky od Ann Brashares
  Na počiatku bolo koleso od Zuzky Slaninky
  Škaredých od Scotta Westerfelda

  Prvú knihu by som si vzala preto lebo celá sa odohráva v lete a pretože je o priateľstve. Druhú knihu preto lebo sa úplne ľahko číta a nie je náročná na myslenie :) A poslednú pretože ma vždy dokáže zaujať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 71. Uuu, na dovolenku? Vzala by som si knihu momentlne rozčítanú to Sladko v ústach, potom nejakú novú od Evity - Nájdem si Ťa v Ríme a ak by obe zlyhali tak by som si pre istotu pribalila klasiku, ktorá ma nikdy nesklamala Denník princeznej :)

  OdpovedaťOdstrániť
 72. Žijem v Spojených štátoch. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, tak jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť