štvrtok 7. júna 2012

UKÁŽKA: Alyson Noël - Kruté leto

A je tu ďalšia ukážka na knihu zo slovarťáckej dielne, tentokrát na letné čítanie od autorky Nesmrteľných - Alyson Noël.

Kruté leto už na prvý pohľad nepôsobí dojmom, že vyžaduje obrovskú koncentráciu na pochopenie deja, a tým sa zaradzuje medzi knihy prvej voľby na poskúškové, pomaturitné a iné po obdobie, kedy je náš intelekt na dovolenke a my pracujeme len na slnečnú energiu.

Neviem ako u vás, ale mne práve táto ukážka pomohla pri rozhodovaní či si knihu prečítať alebo nie, ako zatiaľ žiadna iná. Už sa totiž vidím o 2 týždne, keď budem v polokomatickom stave rozdýchavať poslednú skúšku (aspoň teda dúfam) a jediné na čo sa zmohnem bude vystrieť ruku a siahnuť po Krutom lete.A o čom teda Kruté leto je?

Colby Cavendishová sa pripravuje na úžasné leto plné plážových večierkov. Plány jej však skrížia rodičia, ktorí ju pošlú na prázdniny k tete Tally do Grécka. Opustená na nudnom ostrove bez nákupných centier, telefónneho signálu a s tetou, ktorá sa rozpráva so svojimi rastlinami, má Colby strach, že na ňu jej priatelia zabudnú. Všetko sa zmení, keď stretne milého gréckeho chlapca Jannisa, s ktorým prežije niečo viac ako len obyčajný letný románik.

A môžete sa pustiť do čítania:

Ukážka - Kruté leto

6 komentárov:

 1. Po prečítaná ukážky som pochopila tvoje slová "mne práve táto ukážka pomohla pri rozhodovaní či si knihu prečítať alebo nie, ako zatiaľ žiadna iná". Tiež si ju totiž určite prečítam, vyzerá to na skvelú oddychovku.:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja mám rada, keď sa kniha skladá z odkazov, poznámok, mailov a pod. :) strašne rýchlo a ľahko sa to číta.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Takýto štýl písania sa mi tiež páči, ale občas sa strácam, ak sa do knihy príliš ponorím do deja a zabúdam čítať kto komu píše :)

   Odstrániť
 3. tá kniha je úžasná čítala som ju, je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. tá kniha je úžasná čítala som ju, je fakt super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Žijem v Spojených štátoch. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, tak jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť