nedeľa 8. januára 2012

Hľadá sa...(3)


Dnes by som vás chcela poprosiť o pomoc pri hľadaní špecifickej knižnej témy pre špecifickú čitateľku môjho blogu, ktorá má úžasné plány na leto - návštevu Paríža :)

A keďže každý, kto sa chystá navštíviť Paríž, chce mať prirodzene navodenú tú správnu atmosféru pred tým, než vycestuje, budeme dnes zháňať KNIHU, KTOREJ DEJ SA ODOHRÁVA V PARÍŽI!


A aby ste to nemali tak ľahké, už vieme o dvoch "parížskych" knihách:

Stephanie Perkins - Anna and the French Kiss


Toto je must-read pre každého, kto sa chystá do Paríža a pre každého všeobecne. Vtipné, parížske a zamilované - je to jedna z najlepších YA contemporary kníh vydaných v roku 2011.

Amy Plum - Die for Me


Túto knihu som ja osobne nečítala a odradili ma od nej nie najpozitívnejšie názory mojich blogerských kolegov. Ak ste však zarytými fanúšikmi Twilight ságy, možno by ste knihe Die for Me mohli dať šancu :)

A teraz prichádzate na rad vy a vaše francúzske návrhy :) Zháňame knihu, ktorej dej sa aspoň čiastočne (čím viac tým lepšie) odohráva v Paríži. Nemyslím si, že to vyslovene musí byť žáner young adult, ale zas aby sa pri tom mladé dievča neunudilo na smrť. Na vaše tipy sa teším v komentároch pod článkom alebo na Facebooku.

Kto odporučí najlepšiu knihu, toho vezme missviolet so sebou do Paríža!
(teraz si robím srandu samozrejme)

10 komentárov:

 1. Heist Society od Ally Carter, len teraz si nepamätám, či to bolo v jednotke alebo dvojke (ale skôr jednotke).. no len časť (malá) knihy sa odohrávala v Paríži, no aj tak..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tri týždne v paríži (Barbara Taylor Bradfordová)...nič iné mi nenapadá :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Chrám Matky Božej v Paríži... :D Ale ty si chcela niečo, pri čom sa neunudíš na smrť, že... tak potom nič O:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Víťazný oblúk od Remarqua :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pozrite si Ameliu z Montmartru a budete navnadený až až :) ale ked chcete knihu tak hmm neviem

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nesmrteľný alchymista-2.časť = Mág :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hrobka a Labirint od Kate Mossovej alebo ešte Čokoláda - Joanne Harrisová .

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jeej, Judit dakujem, ze si to sem hodila... normalne som si teraz spravila zoznam :D aj z fb aj odtialto... z tohto uz lahko nieco vyberiem... dakujem vsetkym, ktori poradili :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť