sobota 28. januára 2012

Recenzia NA RÝCHLOVKU: Tessa Gratton: Blood Magic

Názov:.Blood Magic (The Blood Journals #1)
Autor:.Tessa Gratton
Vydavateľstvo:.Random House


Hodnotenie na GR:.3.80 (2 137 ratingov ku dňu 28.1.2012)
Tagy:.mágia, prevteľovanie, striedanie POV, 


O čom je?:.Nick prichádza s otcom a jeho novou mladou ženou do bohom zabudnutého mestečka, kde spoznáva tajomnú Sillu o ktorej si všetci šepkajú. Jej otec totiž chladnokrvne zavraždil Sillinu matku a potom aj seba. Kedysi jedno z najpopulárnejších dievčat na škole teraz trávi všetok svoj voľný čas na cintoríne praktizovaním divných čarov. Silla totiž neverí, že jej milujúci otec by bol schopný zavraždiť svoju manželku a s pomocou mágie krvi sa snaží prísť celej veci na koreň. Nick sa džentlmensky ponúkne, že jej pomôže. 
Čím je výnimočná?:.Povedala by som, že striedaním dvoch perspektív (príbeh je striedavo rozpovedaný Sillou aj Nickom) ale ani to už nie je ničím výnimočné. 
Výrok:."It was intensely surreal. Four people in a country kitchen, plotting bloody magic. With a psycho, body-snatching murderer stalking us through flocks of birds."


Boring factor:.Dosť vysoký. Obsahuje to dlhé nudné pasáže plné čarovania.
Fun factor:.Nick bol celkom vtipný, ale inak...
Love factor:.Bol tu pokus o intenzívnu romancu ale vyústilo to len do veľmi frekventovaného a otrepaného bozkávania sa na každej druhej strane.
Action factor:.Uhm...
Crying factor:.Jedna scéna tam bola istotne so zámerom rozplakať čitateľa ale nevydalo.
Chémia postáv: Aj horšia aj lepšia už bola.


Záver knihy:.Chaotický 
Má pokračovanie?:.Má.
Vyšlo/vyjde v slovenčine?:.Zatiaľ sa neplánuje.


Celkový dojem:.Veľmi pomalé a nezáživné. Zo začiatku ma bavilo aspoň ťuťu muťu medzi Sillou a Nickom ale aj to sa mi veľmi rýchlo zunovalo. Prakticky sa tu iba striedal opis čarovania a bozkávacie sa scény a všetko to bolo ešte prerušované nejakými zápiskami z denníka z minulosti. Podľa mňa to bolo celkom pekne premyslené a musím uznať, že autorka píše lepšie než priemerne, ale tá nuda to všetko poslala do hája. Síce ma absolútne nezaujíma, čo sa bude diať ďalej v tejto sérii, no zaujíma ma, či Tessa Gratton napíše aj niečo iné a ak to bude na míle vzdialené od čarovania tak som tomu schopná dať šancu. 

4 komentáre:

 1. Oh.:D K tejto knihe sa chystám dostať, ale nevyzerá to bohvieako.:P:D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. whoah this weblog is fantastic i really like studying
  your posts. Keep up the good work! You understand, a lot of persons are hunting around for this information, you could help them
  greatly.

  Take a look at my blog post :: how to buy cheap viagra

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tato kniha sa mi strasne pacila

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

  OdpovedaťOdstrániť