piatok 6. januára 2012

Recenzia NA RÝCHLOVKU: Kendare Blake - Anna Dressed in Blood

Názov:.Anna Dressed in Blood
Autor:.Kendare Blake
Vydavateľstvo:.Tor Teen, 2011


Hodnotenie na GR:.4.13 (3 585 ratingov ku dňu 6.1.2012)
Tagy:.YA horor, mužský rozprávač, vraždy, romantika, strašidelný dom, 


O čom je?:.Cas preberá po smrti svojho otca jeho remeslo - lovenie a zabíjanie duchov. Najnovšie sa mu na mušku dostala krvilačná Anna, ktorá ma na svojom konte už stovky mŕtvych. Po tom, čo prichádza do mesta, kde bola Anna zavraždená, sa dozvedá desivú pravdu o jej hrôzostrašnom vyčíňaní. Teraz, keď sa na Annu pozerá z úplne iného uhla pohľadu, bude ešte vždy schopný zasadiť smrtiaci úder?
Čím je výnimočná?:.Vysokým počtom úmrtí tých hlavnejších (kind of) postáv.
Výrok:."God, living people are iritating."


Boring factor:.Malo to niekoľko hluchých miest, ktoré som celou svojou dušou túžila preskočiť. Ale nepreskočila som :)
Fun factor:.Celkom vtipné, vrámci možností.
Love factor:.Nie príliš agresívna láska. Síce sa na seba zavesia pomerne skoro, no nie je to presladené.
Action factor:.Akcia ma veľmi neohúrila, ale nebola napísaná zle.
Crying factor:.Trochu ma zamrzela jedna smrť ale ironicky to nebola smrť človeka.
Chémia postáv:Páčilo sa mi, že Cas takmer vôbec nepovažoval za problém, že Anna je mŕtva. Bola to jeho úplne posledná starosť. Takí zlatí spolu boli :)


Záver knihy:.Pokus o cliffhanger, aj keď všetci aj tak dobre vieme, že to s tou situáciou nebude až taká tragédia.
Má pokračovanie?:.Áno a celkom sa aj teším :)
Vyšlo/vyjde v slovenčine?:.Nevyšlo, zatiaľ sa vydanie neplánuje.


Celkový dojem:.Na Annu som zatiaľ nečítala ani jednu poriadnu kritiku, všetci knihu prenáramne milovali. Ja som z nej síce nešla až úplne do kolien, no myslím si že chápem, čo na nej všetci vidia. Je to napísané výborne a svojim spôsobom aj originálne, aj keď som sa veľakrát popri čítaní pristihla, že Annu prirovnávam k iným knihám alebo dokonca aj filmom. A horor to síce nie je taký dobrý ako Les kostí alebo Pobrežie hrôzy, no že by som sa vôbec nebála zas povedať nemôžem :)

3 komentáre:

  1. Som rada že sa ti Anna páčila :) ten jej vzťah s Casom bol taký zaujímavý, ja som zvedavá ako to bude v dvojke po tom konci, radšej si nebudem predstavovať :) páčia sa mi tvoje recenzie na rýchlovku :) je to skvelý nápad :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Mně se ta knížka hrozně líbila :) A protože jsem ji četla za nocí, tak jsem se i bála :D A je to zatím jediná duchařská kniha kterou jsem četla, takže mě dost nadchla i zápletka :D Rychlorecenze je fakt super, není to nijak sáhodlouhý a člověk přitom zjistí vše, co potřebuje :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Žijem v zjednotenom štáte. Pred dvoma rokmi som sa oženil s dámou menom Melena, mali sme spolu dve deti, boli sme veľmi šťastní, že sme manželia, takže keď cestujem na služobnú cestu do Brazílie, strávil som v Brazílii 1 rok. môj druh podnikania, ja a moja žena sme sa neustále rozprávali po telefóne, rozprávali sme sa na internete, nikdy som nevedel, že ma moja žena začala podvádzať tým, že som chodil so svojím priateľom zo starej školy menom Mark, nikdy som nevedel, že niečo ide zle, kým som sa nevrátil z mojej cesty, potom sme s manželkou začali mať problémy, chodí von a vracia sa neskoro v noci, zmenila sa zvláštnym spôsobom, ktorý som nevydržal, snažil som sa urobiť všetko pre to, aby som ju potešil, ale to zhoršilo sa, takže jedného dňa odišla z domu a už sa nevrátila, pokúsila som sa ju osloviť, ale nijako som sa k nej nedostala, nikdy som nevedela, že cestovala so svojím novým milencom, ktorým bol Mark, veľmi som ju chcela kvôli deťom, ktoré ona odišiel pre mňa a pretože som ju tiež tak veľmi miloval, kvôli zlomeniu srdca, do ktorého ma dala, som vošiel hľadanie skutočného čarodejníckeho kúzla Bol som dvakrát podvedený kúzelníckym čarodejníkom, ale nikdy som pri hľadaní neochabol, pretože chcem šťastný život so svojou ženou, takže jedného rána som videl svedectvo o čarodejníckom kúzle Dr. Adeleke, takže som ho kontaktoval cez whatsapp : (+27740386124) a na e-mail: (abba5019@gmail.com) na moje najväčšie prekvapenie urobil pre mňa život opäť mužným, moja žena sa vrátila ku mne, vzal som ju späť a ja som teraz s manželkou vyrovnaný kúzelníkom

    OdpovedaťOdstrániť