štvrtok 24. marca 2011

Ďalší skvelý preklad na obzore!

Ospravedlňujem sa za menšie omeškanie s predstavením nového knižného vydania, ale Metabolizmus xenobiotík a vzťah ku genetickému pozadiu nepočká :)

Takže bez ešte dlhšieho zdržiavania prechádzam k veci. Na túto knihu sa môžeme my Slováci tešiť:

Carrie Ryan - Les kostí (oficiálna anotácia z Martinusu)


Hlavná hrdinka Mary žije v postapokalyptickej kolónii, ktorú obklopuje v tesnom zovretí Les kostí plný znesvätených zombií. Obyvateľov pred nimi chráni iba plot z pevného pletiva. Ľudia pomaly zabúdajú na minulosť, podaktorí už ani neveria, že kedysi existovala rozvinutá civilizácia, iní zasa žijú v presvedčení, že za Lesom kostí, v ktorom na nich číha nebezpečenstvo, už nič nie je. Iba nepatrná hŕstka si zachovala vieru v existenciu života za Lesom. Mary hľadá odpovede na nepohodlné otázky: Prečo sa Znesvätení vrátili? Je kolónia naozaj jediným miestom na Zemi, v ktorom dnes existuje život? Dá sa prejsť Lesom kostí a nestať sa Znesvätenou? A ešte čosi – Mary verí v lásku.


Kniha je súčasťou trilógie, z ktorej sú v USA momentálne vydané už všetky tri diely. Prvý diel, ktorý sa dostane na pulty našich kníhkupectiev začiatkom letných prázdnin, vyniesol autorku Carrie Ryanovú až do NY Times bestsellerového neba a v súčasnosti už isté filmové štúdio odkúpilo práva na nakrútenie filmu podľa tejto literárnej predlohy.
Osobne mi anotácia trošku pripomína film Osadu (Vesnici) a sama som zvedavá, či kniha bude tomuto pseudohororu aspoň trochu podobná.
Ďalšie diely majú anglické názvy The Dead-Tossed Waves a The Dark and Hollow Places a ich obálky si môžete pozrieť nižšie.
Čo sa týka Českej Republiky, Les kostí, ktorý sa u nich nazýva Les rukou a zubů vychádza ešte tento mesiac - 31.3 a obálku má TAKÚTO PEKNÚ :)


Les kostí by mal u nás vyjsť pravdepodobne 30.6.2011 vďaka vydavateľstvu Slovart. Obálku poskytnem len čo sa objaví :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára