pondelok 14. marca 2011

Krásni a mŕtvi už koncom marca na Slovensku!


Chcela by som sa poďakovať vydavateľstvu Fragment, vďaka ktorému sa dnes môžete dozvedieť čosi viac o pripravovanej novej sérii Krásni a mŕtvi úspešnej autorky Eden Maguire.
Už pred niekoľkými týždňami som vám priniesla prvé informácie o tom, že vydavateľstvo sa sériu rozhodlo preložiť a že jej vydanie by sa malo udiať čoskoro, no a dnes vám už ponúkam prvý oficiálny pohľad na to, na čo sa môžete tešiť :)

Na článok nižšie si nerobím žiadne autorské nároky,  PR manažérka Fragmentu, pani Mgr. Výrašteková-Dalmádyová bola tak milá a poslala mi túto tlačovú správu, aby som sa o ňu mohla podeliť aj s vami. 

Verte mi, aj mne už stihli narobiť poriadne chute :)

Strhujúci mysteriózny príbeh, plný silných emócií a tajomstiev, prichádza na Slovensko!


Koncom marca sa na pultoch kníhkupectiev objaví román Jonas, prvá kniha z mystery série Krásni a mŕtvi od britskej autorky Eden Maguire. Tento pútavý príbeh, postavený na romantickej láske, ale aj detektívnej zápletke, ponúka čitateľom silné emócie, napätie, strach, tragický smútok i mysteriózne tajomstvo a donúti vás čítať knihu so zatajeným dychom od začiatku až po poslednú stranu.


Eden Maguire je britská autorka, ktorá žije striedavo v Spojených štátoch a vo Veľkej Británii.
Inšpiráciu na napísanie knihy našla v americkom Colorade, kam pravidelne chodí vychutnávať nádhernú panorámu zasnežených hôr. Práve tam, na opustenej farme, sa zrodil nápad napísať sériu Krásni a mŕtvi.

„Bolo to, akoby sa zastavil čas,“ rozpráva o svojej prvej návšteve starej usadlosti. „V kuchyni stálo starodávne hojdacie kreslo a liatinové kachle a vonku vietor zúrivo mykal vrátami starej stodoly. “ Práve toto prostredie poskytlo autorke inšpiráciu a zasialo prvé semienka príbehu,ktoré sa premenili na úžasné dielo.

Ďalším podnetom bola autorkina fascinácia románom Emily Brontëovej Búrlivé výšiny a jej záujem o paranormálne javy.

Hlavnou hrdinkou je šestnásťročná Darina, študentka ellertonskej strednej školy. Za posledný rok tragicky zahynuli štyria Darinini spolužiaci. Jonas mal nehodu na motorke, Arizona sa utopila, Summer zastrelili a Phoenixa niekto dobodal nožom v pouličnej bitke. Posledný z nich, Pheonix, bol Darinin priateľ, ktorého nesmierne ľúbila. Jeho smrť ju hlboko zasiahla. Jedného dňa sa zúfalá Darina ocitne na mieste vzdialenom niekoľko kilometrov od jej domova, ktoré ju magicky priťahuje. Práve tu sa stane neuveriteľná vec. Darina uvidí svojich mŕtvych spolužiakov, ale živých a zdravých. Je zmätená a vydesená. Sú skutoční alebo je to len sen či halucinácia? A ak sú skutoční, prečo sú tu? Je Darina naozaj jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť?

Krásni a mŕtvi sú nielen napínavým príbehom, ale aj dôkazom toho, čo všetko dokáže zármutok urobiť s ľuďmi a čo všetko sú pod jeho vplyvom schopní vykonať.

Jedna britská čitateľka sa o knihe vyjadrila: „Úžasné. Minulý rok som čítala Twilight ságu, a nemyslela som si, že nejaké knihy môžu byť lepšie, ale táto je.“

„Kniha je napísaná prístupným štýlom, téma lásky silnejšej než smrť dokáže osloviť široké publikum. Príbeh je reťazcom dramatických stretnutí, romantických medzihier a nebezpečných okamihov, pri ktorých budete tajiť dych...“ výstižne uviedli Publishers Weekly.


Tak čo poviete, hm? :) Ak vám ešte stále nestačilo, prečítajte si aj oficiálnu anotáciu:

Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým.


V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti
ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne
Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska...
Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré
vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva?
Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok.... Rovnako
ako ostatní sa vracia do sveta živých z predpeklia, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých,
aby na ne našiel odpoveď.
Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára