nedeľa 28. novembra 2010

Město ze skla konečne v kníhkupectvách

Tak sme čakali a čakali až sme sa dočkali. České kníhkupectvá už konečne majú vo svojich regáloch tretí diel série Nástroje Smrti úžasnej spisovateľky Cassandry Clare. Chcete vedieť, ako (aspoň pre túto chvíľu) dopadol príbeh Clary a Jacea? Tak šup-šup, vyzdvihnite si svoju kópiu a začnite čítať :)
Nezabúdajte, že dobrodružstvá Clary a Jacea, rovnako aj ďalších obľúbených postáv vrátane Magnusa, Aleca, Simona, Isabelle a Maie pokračujú v pripravovaných troch ďalších dieloch, z ktorých prvý (resp. štvrtý) vychádza v USA na jar budúceho roku a bude mať názov City of Fallen Angels (Mesto padlých anjelov).

Česká anotácia:

Cassandra Clare - Město ze skla

Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý. Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

2 komentáre:

  1. A takhle to dopadá, když je u nás něco naplánováno na říjen. Ale tak buďme rádi, že vůbec :) Těším se na ohlasy těch, kdo to budou číst poprvé

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Už ho mááám! :D ^^
    První věc, kterou jsem udělala, bylo to, že jsem nalistovala konec.. absolutně nevím proč :D

    OdpovedaťOdstrániť