streda 17. novembra 2010

Vyšlo a vyjde

Jeri Smith-Ready - Shade

Láska ich spojí. Smrť ich nedokáže rozdeliť
Najlepšie. Narodeniny. Na svete. Aspoň mali byť. S Loganovou kapelou hrajúcou rozhodujúci koncert a Aurinými plánmi na intímnu after-party Aura vie, že toto bude najpamätnejšia noc v Loganovom živote. Nikdy by si nepomyslela, že bude jeho posledná.
Loganova náhla smrť zanecháva Auru zničenú. Je preč.
Alebo tak nejako.
Tak ako každý narodený po Odklone, Aura môže vidieť a počuť duchov. Táto záhadná schopnosť pre ňu vždy bola otravná a Aura si nepriala nič viac, než zistiť prečo sa Odklon stal aby sa toho mohla zbaviť. Ale nie teraz, s Loganovým fialovým duchom stále zotrvávajúcim na zemi. Pretože mŕtvy Logan je takmer taký skutočný, ako živý Logan. Takmer.
Vôbec nepomáha, že Aurin nový kamarát Zachary je tak chápajúci – a úplne živý. Jeho podpora znamená pre Auru viac, než si chce priznať. Ako sa Aurin vzťah s mŕtvymi a živými komplikuje, komplikujú sa aj jej city k Loganovi a Zacharymu. Každý drží kúsok Aurinho srdca...a stopu k tajomstvu Odklonu.
Kniha už vyšla! (4.5.2010)

Beth Revis - Across the Universe


Láska mimo času. Vesmírna loď postavená z tajomstiev a vraždy.

17 ročná Amy sprevádza svojich rodičov v zmrazenom stave na palube vesmírnej lode Godspeed a očakáva, že sa zobudí na novej planéte, 300 rokov v budúcnosti. Nikdy si ani nepredstavovala, že svoj zamrazený spánok ukončí o 50 rokov skôr a že bude sotená do úplne nového sveta vesmírnych lodí, ktoré si žijú podľa svojich vlastných pravidiel.
Amy si rýchlo uvedomí, že jej prebudenie nebola len obyčajná počítačová chyba. Niekto-jeden z niekoľkých tisíc obyvateľov vesmírnej lode sa ju pokúsil zabiť. A ak Amy včas niečo nevymyslí, jej rodičia sú na rade.
Teraz musí Amy rýchlo odhaliť skryté tajomstvá Godspeedu. Avšak z jej dlhého listu podozrivých je dôležitá len jedna osoba: Elder, budúci vodca vesmírnej lode a láska, o ktorej si nikdy nemyslela, že príde.
Dátum publikácie: 11.1.2011

Nasledujúca kniha má ešte dlhú cestu k vydaniu, ale mohlo by vás zaujímať, že Výnimočná a Ohnivá sa dočkajú tretieho pokračovania:

Kristin Cashore - Bitterblue (obálka ešte nie je)


Tretia kniha nazývaná Bitterblue a momentálne vo fáze písania je sprievodná kniha k obidvom predchádzajúcim – Výnimočnej a Ohnivej a odohráva sa v Siedmich Kráľovstvách, šesť rokov po Výnimočnej. Ako ste si už asi domysleli, hlavnou hrdinkou je Bitterblue. Áno, Katsa, Po a ostatní z Výnimočnej ktorých ešte nie som ochotná prezradiť sa tiež v knihe objavia. 
očakávaný dátum publikácie: 2011

6 komentárov:

 1. Can't believe I haven't read this yet! Such a cool cover.

  When does Harry Potter 7 come out where you are?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Also, my apologies for using English! I only speak Spanish aside from English, and that's not very helpful, I guess...so sorry!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hi Carol! Please don't apologize, I'm glad you visited my blog no matter what:)
  Harry Potter comes out today in Slovakia! I'm going to watch it in 2 hours! Can't wait...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. na Across the Universe sa tešíím:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aj ja, aj ja! Dávam si na to pre-order :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Nikdy neprestane udivovať každého, kto hľadá jeho pomoc. Je nepochybne najlepší so svojimi magickými silami. Ďakujem vám veľmi pekne za to, že ste sa vrátili po 5 mesiacoch rozchodu so svojou bývalou priateľkou. WhatsApp Lord Zakuza na +1 740-573-9483 za to, že je veľkým a mocným kúzelníkom, ktorému dôverujem. Aj v tejto nedávnej pandemickej kríze na celom svete sa pánovi Zakuzovi podarilo priviesť späť moju bývalú priateľku do 48 hodín so silnou mágiou po zaplatení predbežného poplatku vo výške 370 EUR, aby získal potrebné veci na to, aby svoju prácu vykonal a potom, čo on skončila, moja bývalá priateľka sa ku mne vrátila do 48 hodín a dnes sme jednoducho sami najlepšími. S Lordom Zakuzom môžete komunikovať prostredníctvom linky WhatsApp na čísle +1 740-573-9483, aby ste dostali akúkoľvek pomoc vo vašich vzťahoch / manželstvách.

  OdpovedaťOdstrániť