nedeľa 7. novembra 2010

Modrý mesiac a niečo pre dospelých

Kto vedel vedel, kto nevedel bude vedieť teraz, druhý diel série Nesmrteľní od Alyson Noël s názvom Modrý mesiac má už dátum vydania, ktorý je 7.12.2010. Okrem dátumu vydania má táto kniha už aj definitívnu obálku:


Druhé pokračovanie veľmi obľúbenej série Nesmrteľní, v ktorej Ever postupne spoznáva nový svet. Užíva si spoločne strávené chvíle s Damenom a učí sa využívať svoje novonadobudnuté schopnosti. Keď na školu príde nový žiak Roman, jej život sa úplne zmení. Damen sa začne čudne správať, telesne chradne a postupne chladne aj jeho vzťah k Ever. Ever v snahe zachrániť Damena a ich vzťah, podniká vzrušujúce cesty do Letozeme a je vystavená najťažšej skúške svojho života.

Nedalo mi to, a znovu som pátrala po internete po dátume českého vydania Crescenda a neviem neviem, niektoré kníhkupectvá tam ešte stále majú napísané 25.11.2010. Je pravdepodobnejšie, že Crescendo vyjde až vo februári, nakoľko v Amerike vyšlo len pred mesiacom, ale aj tak sa oplatí dúfať. Myslím si však, že na 99% si budeme musieť aj Slováci aj Česi počkať do februára.

Ešte som si pre dospelých pripravila jedno mini knižné odporúčanie. Všimla som si, že naši českí bratia preložili ďalšiu "adult romancu" po obrovskom úspechu série Bratstvo černej dýky a vybrali si rovno jeho presnú kópiu. Lara Adrian je ďalšia zo spisovateliek, ktorá si po jednom vzala do parády osudom skúšaných  upírych bojovníkov a vytvorila na vlas rovnakú sériu než J.R.Ward. To však asi nebude vadiť tým z vás, ktorí máte zatiaľ prečítané všetky vydané časti BČD a potrebujete si skrátiť čas. Osobne si myslím, že je to iba dosť slabý odvar Wardovej milencov, no budete si o tom asi musieť vytvoriť svoj názor sami. Ja vám ponúkam aspoň anotáciu:


Lara Adrian - Polibek Půlnoci

Polibek půlnoci je první díl upírské milostné ságy americké spisovatelky Lary Adrian. Autorka ve svém poutavém románu stvořila temný svět, v němž se mistrně mísí napětí se scénami plnými spalující vášně. Kniha, která byla přeložena do několika jazyků, si získala příznivce po celém světě.
Tajemný přitažlivý cizinec pozoruje hlavní hrdinku, mladou fotografku Gabrielle, v přeplněném tanečním klubu. Dívka se později stane svědkyní brutální vraždy a děj nabírá nečekané obrátky. Gabrielle je uvržena do světa, o němž doposud neměla tušení - do světa plného stínů, kde žijí upíři, jejichž existenci si běžní lidé vůbec neuvědomují, a kde hrozí vypuknutí krvavé války. Lucan Thorne je upír, jehož posláním je už po staletí chránit nic netušící lidstvo před hrozbou zvrhlých upířích soukmenovců, kteří propadli zhoubné závislosti na krvi. Když potká půvabnou Gabrielle, jeho život se rázem změní. Ve chvíli, kdy si Gabrielle vyberou za terč jeho nepřátelé, pouští se sám do boje o její záchranu
Pozn. kniha je prístupná od 18 rokov!


Nakoľko je tento blog zameraný prevažne na Young Adult literatúru (knihy pre mladých dospelých), spravidla tu nerozoberám knihy z kategórie Adult (pre dospelých). Sú to totiž dve veľmi rozdielne kategórie pre dve rozdielne vekové skupiny a zatiaľ čo my dospelí nemáme problém čítať knihy pre teenagerov, niektorí mladší návštevníci tohto blogu by naopak nemuseli byť veľmi súhlasní, ak by som tu z ničoho nič začala hádzať niekedy dosť obrazné obálky kníh pre dospelých :)
Ak sa však chcete dozvedieť viac o autoroch ako sú J.R.Ward, Sherrilyn Kenyon alebo potrebujete nejaké podobné odporúčania, môžete mi napísať mail na myalternativeworld@gmail.com . Do mailu prosím pripíšte, aké knihy ste čítali a či máte záujem čítať aj po anglicky (prípadne po maďarsky...ako som zistila Maďari prekladajú americké knihy ako na bežiacom páse - ja síce po maďarsky neviem ani ň, ale niektorí z vás by z toho možno dokázali niečo vyťažiť:))

3 komentáre:

  1. Jsem velice zvědavá na to, jakou obálku dostane české vydání Modrého měsíce.. :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nicole: Toto presne sa mi celý čas pri písaní článku preháňalo hlavou, ale nechcela som byť sprostá, aby ste ma vy Česi ešte neznenávideli:) Na druhej strane, neviem si už predstaviť horšiu obálku, autor by musel byť veeeľmi vynaliezavý...

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Judit, my Češi jsme velmi vynalézaví :D

    OdpovedaťOdstrániť