štvrtok 4. novembra 2010

Nová nádielka knižných odporúčaní

Povedala som si, že dnes by sme si znovu mohli dať na chvíľu pokoj od paranormálneho a moje odporúčania opäť zabŕdnu viac do "contemporary" žánru. A hneď takto zhurta vám predstavím knihy od kráľovnej súčasnej tínedžerskej literatúry: Sarah Dessen

Niečo málo o Sarah a jej knihách:

Sarah je americká spisovateľka, narodená v štáte Illinois a momentálne žijúca so svojim mužom a dcérou Sasha Clementine v Severnej Karolíne. Možno práve jej dcéra ju inšpirovala v písaní kníh prvotne určených pre dievčatá, aj keď bezpochyby by si z nich niečo mohol odniesť každý. Jej novely sú v prvom rade o láske a priateľstve, no jej hrdinky sa vždy musia vysporiadať aj s veľmi častými problémami, od rozvodu rodičov cez neplánované tehotenstvo až po anorexiu alebo smrť blízkeho človeka. Sarah sa stala dokonca tak úspešnou, že niektoré jej knihy to dotiahli už aj na televízne obrazovky. Someone Like You spolu s That Summer boli spojené do jedného a vytvorili film s názvom How To Deal, ktorého hlavnú protagonistku si zahrala Mandy Moore.

Kompletná Bibliografia:

1996 - That Summer
1998 - Someone Like You
1999 - Keeping the Moon (Also released as Last Chance)
2000 - Dreamland
2002 - This Lullaby
2004 - The Truth About Forever
2006 - Just Listen
2008 - Lock and Key
2009 - Along for the Ride
2011 - What Happened To Goodbye

Z týchto kníh som pre vás vybrala 3, ktoré sa mi páčili najviac:

This Lullaby


Čo sa týka vzťahov, Remy sa s ničím nebabre. Koniec koncov, všetko potrebné sa dozvedela od svojej matky, ktorá momentálne pracuje na manželovi číslo päť. Ale na Dexterovi je niečo, čo zdá sa odporuje Reminým pravidlám. V prvom rade jednoznačne nevyzerá ako Pán Pravý. Z nejakého dôvodu sa ho však Remy nedokáže striasť. Môže to byť tým, že Remy začína rozumieť, o čom sú všetky ľúbostné piesne?


The Truth About Forever

16-ročná Macy Queen sa už nevie dočkať dlhého, nudného leta. Jej priateľ sa chystá odcestovať. Ona je odsúdená na otrasnú prácu v knižnici. K tomu všetkému ešte zvyšok voľného času strávi prípravou na skúšky SAT alebo tichým žialením so svojou mamou nad otcovou nečakanou nedávnou smrťou. Všetko sa však zmení, keď je Macy prinútená pomáhať mame na jednom z jej otváracích večierkov a zoznámi sa s chaotickou cateringovou posádkou Wish Catering. O nejaký čas sa k ním pridáva. Miluje na tom všetko. Prácu aj ľudí. Ale najlepšia vec na Wish Catering je Wes, ktorý prinúti Macy pozerať sa na svet v úplne novom svetle a naozaj si začať užívať život.Just Listen

Ešte pred rokom bola Annabel "dievča, čo malo všetko" - alebo aspoň to bola jej úloha v televíznej reklame pre obchodný dom Kopf's. Tento rok je Annabel dievča, čo nemá nič. Žiadnu najlepšiu kamarátku, pretože Sophie sa na ňu vykašľala, žiaden pokoj doma, odkedy sa jej staršia sestra stala anorektičkou a nikto, s kým by si mohla sadnúť počas školských obedov. Až kým nestretne Owena Armstronga. Vysoký, tmavý a hudbou posadnutý, Owen je reformovaný zlý chlapec, s predsavzatím hovoriť vždy pravdu. S jeho pomocou možno Annabel dokáže čeliť tomu, čo sa stalo v osudnú noc, keď so Sophie prestali byť najlepšie kamarátky...Knihy vám zaručene ponúknu chvíľkové vydýchnutie od vlkodlakov a upírov, no okrem toho vám poskytnú materiál na zamyslenie sa a zohrejú vás pri srdci. Je to také krátke pohodové čítanie na nedeľné popoludnie a vzhľadom na celkom zrozumiteľnú angličtinu by som knihy odporučila aj začínajúcim čitateľom anglickej literatúry.

2 komentáre:

  1. A to sa dá len kúpiť len jedna kniha preložená do Slovenčiny ? (len počúvaj) Ostatné nie sú preložené ? :/ Moc by som chcela aj nejaké iné od nej mám od nej len ukolébavka, a len počúvaj moc by som chcela aj iné... Sú nejaké preložené ? :) Prosím ozvy sa. :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. ahoj, v slovenčine zatiaľ vyšlo len Len počúvaj, o ďalšej knihe som ešte nepočula aj keď si myslím, že skôr či neskôr by od nej mohli znovu niečo vydať :)

      Odstrániť