sobota 6. novembra 2010

VA: Vampire Academy #3 - Diskusia

Keďže z čítania vašich príspevkov som usúdila, že sme už všetci minimálne začali čítať ( a drvivá väčšina už aj dočítala) 3.diel VA - Shadow Kiss/Stínem políbená,  rozhodla som sa diskusiu k tejto knihe uverejniť o dva dni skôr, aby ste to mohli komentovať ešte za horúca, kým si všetko pamätáte.
Nakoľko si pri tomto dieli netrúfam robiť spoilerovú policajtku a beštiu, čo maže všetky príspevky s náhodnými neoznačenými spoilermi, ktorých by tu bolo rozhodne veľa, prosím všetkých, ktorí ešte Shadow Kiss nedočítali, aby sa vo vlastnom záujme diskusii vyhýbali.
Vy ostatní si môžete pre tento týždeň dať pohov s označovaním svojich SPOILEROV (pretože si myslím, že to jednoducho nemá význam) a písať nielen čo chcete, ale aj ako chcete. Z toho čo viem momentálne existujú asi len 2 účastníci LS párty, ktorí to ešte nemajú dočítané, z toho jedna z nich aj tak vie, ako to skončí takže nie je dôvod to tento týždeň hrotiť tak ako minule.
Ešte raz pre kompletné porozumenie: TENTO TÝŽDEŇ NEMUSÍTE SVOJE PRÍSPEVKY OZNAČOVAŤ SLOVOM SPOILER, AK PREZRÁDZAJÚ NIEČO DôLEŽITÉ
POZOR! Platí to zatiaľ len pre tento diel! Pravidlá ďalšej diskusie znovu upresním pri jej uverejňovaní.

Shadow Kiss (česká anotácia)

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Ešte raz POZOR! Kliknutím na komentáre vstupujete do mínovej zóny! :)

50 komentárov:

 1. Tenhle díl jsem přečetla už minulý týden a patří k mým nejoblíbenějším (dobře, je nejoblíbenější :D)
  Adrian se poflakuje na škole a Dimka je konečně rozumnej a chce být s Rose. Oficiálně. No, škoda toho konce. Myslím, že víc mě Richelle naštvat nemohla :D taková ironie! Konečně šťastní a ona je takhle rozdělí! To je hold nefér :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Bohužiaľ, moderovať na fóre, kde sa vyskytuje aj diskusia o VA mesiace pred tým, než s tou sériou človek začne, je na potvoru :-/
  Ešte som len na kapitole 11, vrátim sa, až skončím, než pre istotu neuvidím ešte niečo viac :P

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Úprimne, ja som sa rozplakala v momente, keď Dimitri povedal Rose, že to všetko zvládnu, že on bude Guardian niekomu inému nie Lisse a že s Rose budú konečne spolu. Pretože to bol moment, keď som si uvedomila, že asi za 5 minút sa všetko po...a to som ešte nevedela, ako veľmi.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. a je to tady, vyvrcholenie dvoch predchádzajúcich.. ak Frostbite preskočila laťku VA, tak Shadow-kiss ju nielen, že preskočil, ale vo vzduchu si stihol ešte pospať, pripraviť sa do školy a prečítať Evernight (ehm, tým vôôbec nenaznačujem, čo nutne potrebujem spraviť :DD). Ak by som nebola divná osoba, tak by to bol môj najobľúbenejší (ale hold, Blood Promise milujem ešte viac!:D), keďže sa tu objavilo všetko, na čo som so zarezanými nechtami v dlaniach čakala. Rose sa vypracovala na jednu z najlepších (alebo by som mala povedať najlepšiu?) strážcov, Dimi sa konečne vzdal bránenia a začalo sa črtať riešenie ich problému so strážením Liss.
  teda.. keď to takto poviem, tak si každý predstaví, aký páradny a ružový diel to musí byť.
  Omyl.
  Rose vidí duchov a každý si myslí, že jej ruplo, k čomu môže dôjsť, podľa príkladu Vlada a Anny, no a pak je tu tá vec..
  Veď každý vie.
  Pred tým, než som sa pustila do SK, som mala tušenie/teóriu, že sa z Rose stane strigoika. Vážne som si to myslela. A fakt ma ani v najmenšom nenapadlo, že to bude Dimitri. Musím sa priznať, že som plakala prinajmenšom tak, ako keď som sa dozvedela, že Sirius je mŕtvy. Richelle to spravila tak parádne, že najprv nás ubezpečila, že budú spolu a všetko bude super (nie že by som tomu vtedy moc verila:D logika ďalších dielov nepustí:D), pak po boji zase, že Dimitri prežil, aby sme sa mohli vytešovať, a pak toto. A keď už ste nejako upokojení, tak to samozrejme poslednou vetou zabije.
  a keďže teraz si už pravdepodobne hovoríte, nech ju ktosi konečne zastaví xD, tak končím. Nechcela som napísať celú recenziu, ale..:D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Darjaille: Čo koment, to perla ako vždy :) Inak ty si tiež Blod Promise fan? Ja som si myslela, že som jediná divná, ako tomu všetci dávajú dve hviezdičky ale človek poste musí oceniť ten hard core spôsob, akým je kniha písaná :D Ok nevie mi niekto povedať, prečo píšem o BP v SK diskusii?
  Inak, tiež som čakala, že sa stane strigoikou Rose alebo ešte som zvažovala Lissu, variantu s Dimitrim som úplne vytlačila zo svojej hlavy a odmietala som to čoilen zvažovať. Na konci som neplakala, moje slzné kanáliky už boli upchaté soľnými usadeninami z predošlých strán.
  Vždy keď si predstavím záver SK a SP tak sa až trasiem od strachu, čo ma na nás Richelle pripravené v LS...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. KS, BP aj SP mali konce, čo fakt zabíjali klince do rakve (rakvy?)
  no BP je asi moja naj:D preto som sa označila ako divnú osobu, lebo tak nejak to je u mňa stále naopak :D BP, ktorý nie je veľmi obľúbený, bol pre mňa peckový, a naopak Spirit Bound...:D Ksaa, zase predbieham!
  Hlboko sa ospravedlňujem za príspevok nesúvisiaci so SK, ale..:D neprezradila som nič hádam ^^

  OdpovedaťOdstrániť
 7. No, ale zase musím uznat, že to, co se stalo Dimkovi, je mnohem lepší, než kdyby umřel :D (teda, z pohledu Rose asi ne, ale co my víme, co se stane v dalších dílech :D což my -většina- víme, ale tady se to neprobírá :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tenhle díl mě rozsekal stejně třeba jako Mockingjay, proto ho považuju ze všech nejlepší! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Tenhle díl byl poučný. Poučný ve smyslu: nepouštějte se do knihy (především do Shadow Kiss) pozdě večer, zbývá-li vám jen pár kapitol - nebudete moct přestat. Nejen že se vám budou zdát depresivní a velmi živé sny o vlastní smrti, ale další den ráno při písemce z matiky nebude schopni z hlavy vypudit myšlenky na Dimitriho a na to, že je z něj Strigoi! To byla síla i na mě (nehledě na to, že mi ty rovnice ne a ne vyjít :D) Wow, ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat (z Dimitriho, samozřejmě, komplexní čísla vem čert) :(

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Nicole: Ja by som skôr povedala, že Mockingjay je taký kontinuálny "brainwash" zatiaľ čo SK sa zo začiatku tvári úplne nevinne aby ti na konci zasadila smrteľný úder. Neviem povedať, čo je v tomto prípade horšie.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Nájde sa ešte niekto, komu prišla bojová scéna s Rose a Dimitrim v strede knihy viac sexi než tá v chatke na konci? To ako na sebe po boji ostali ležať bol pre mňa asi vrchol celej série :D

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Áno! Áno! Agree! To bolo absolútne úžasné:D
  http://chelsea-bee.deviantart.com/gallery/#/d2ybbsa

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Darjaille: OMG.Práve som umrela. Na zástavu srdca. Že animal intensity....Ľudia ja si neviem predstaviť, že Rose a Dimitri neskončia spolu. Jednoducho to neexistuje v mojom scenári...

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Tahle je moje nejoblíbenější ze série.Když,už to vypadá,že budou Dimka s Rose spolu,tak se to zvrátí!Po dlouhý době musím říct,že to byla první knížka,která mě rozbrečela,jako když mi vemete lízátko:D
  Richelle se toho opravdu nebojí a ví jak si naší pozornost upoutat.Nehledě na to že z Rose udělala pro ostatní chodícího cvoka a změnila to na varování:)
  Judit:Ta bojová scéna byla lepší,než v chatce.Taková situace...už,už...zase nic,kruci:D

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Doposiaľ je SK mojou najobľúbenejšou časťou série. BP tomu síce pekne šliapalo na päty, ale nakoniec som usúdila, že v tej knihe niečo chýbalo. Rovnako ako u SB. Ale tuto nie, tuto bolo všetko, čo mi v prvých dvoch častiach chýbalo a to, čo tam nechýbalo, bolo v tomto diely dvojnásobne úžasné. Toľko krásnych hlášok, toľko krásnych scén, tak odporný koniec, ktorý by som vôbec nečakala, ak by som sa to nedozvedela počas sledovania tých blbých videí na youtube :D Naozaj ma prekvapilo, ako ďaleko je vlastne Richelle schopná zájsť a obdivujem ju za to. Len pevne dúfam, že si to u mňa poslednou knihou nejako nepokazí :D :D

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Jojo, bojová scéna patří taky k mým nejoblíbenější. Jak je na Rose její učitel pyšný :) (a chudák dostal loket :D)

  Mimochodem, je to mimo mísu, ale jsem tak ovlivněná VA, že jsem si ve škole jako jazyk vybrala ruštinu :D
  A dokonce jsem i při čtení třetího dílu pochopila (musím se pochlubit :D), ještě před tím, než to bylo zmíněno, že burja je bouřka. Ani nevíte, jakou radost mi to udělalo :))

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Ja scénu Rose/Dimitri boj považujem za najlepšiu predohru v histórii YA :D

  Inak LucilleDanion, nič si z toho nerob, všetci sme nejako ovplyvnení VA, napríklad ja som zrušila oslavu tohtoročného Mikuláša, vzdala som sa všetkých sladkostí a ostávam v Brne, pretože do Čiech mi Last Sacrifice dorazí skôr než na Slovensko :D
  Och a veľa šťastia s Ruštinou :)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. LucilleDanion - Ja som sa ruštinu učila dva roky, ale to bolo strašne dávno, no ak by som mala tentokrát znovu možnosť vybrať si nejaký ďalší jazyk, tak po nej tiež siahnem všetkymi desiatimi :D Dokonca som si už raz začala prezerať svoju starú učebnicu, ale tak veľa som z toho nepochytila :D Smola, mám deravú pamäť :D

  OdpovedaťOdstrániť
 19. :DDD
  Na začiatku tohto roka som na kolenách prosila dejepisárku, nech spraví krúžok ruštiny (ugh, málo nás bolo!://)...
  ...látky o Rusku som hltala jedným dychom, asi týždeň vkuse som počúvala tatu (ÁNO! tatu je super *_*) a začala som si plánovať, že na výške chcem ísť na erazmus do Ruska, a.. to je všetko :D Ale spolužiačka dosť často používala vety "Ten tvoj Dimitri ťa zmotal úplne!" No však keby ona vedela..xD
  teší ma, že vidím, nie som sama v tejto Rusko-posadlosťou :D

  --
  Musím nejako zistiť, ako sa robia VISA kreditky a spraviť si Paypal, lebo ak nebudem mať LS do týždňa od vydania tak sa asi zjaším. A keď už o tom hovorím (píšem), idem sa hneď aj spýtať mamy, ako to je s tými kreditkami:D

  OdpovedaťOdstrániť
 20. ehm, nesmejte sa mi, ale ja som fakt nevedela, že normálna banková karta je aj visa alebo mastercard ale čo to vlastne je O:-)
  Nenájde sa nejaká dobrá duša, ktorá mi POLOPATISTICKY (dajmetomu do mailu - angie997@gmail.com ) vysvetlí, ako sa zakladá paypal účet? ^^ (A)

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Nechcem ti kaziť radosť Darjaille ale z BookDepository na Slovensko to trvá trochu dlhšie než týždeň :( jedine že by si bývala niekde blízko českých hraníc a našla by si si nejakú babku z pohraničnej dediny čo to za teba prevezme a prišla by si si po to sama :D
  Alebo sa treba modliť na zázrak, asi dvakrát sa mi stalo, že mi kniha došla do týždňa a bolo to náhodou minule Vianoce.
  och ale ak by niekto chcel písať ako funguje paypal, môže z toho urobiť hromadný mail a poslať to aj mne? :) vopred ďakujem

  OdpovedaťOdstrániť
 22. T_T
  Vedela som, čo príde, ale aj tak som Dimku statočne oplakala... :( Ešte keď sa po prvom súboji vrátil živý a zdravý... :( A bojová scéna to tiež robí do môjho top *_*

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Luu, Seesen, Dorota, Zou, kašlite na týždenné čítanie, dávam vám za úlohu do konca týždňa prečítať VŠETKY diely a potom si to namieriť rovno do TEASER ZÓNY lebo tam potrebujem cítiť vašu prítomnosť aby som mohla byť znovu plne šťastná. Už sme začali rozoberať možné "outcomes" (ospravedlňuejm sa ale celý proces bol úplne spontánny a nedal sa zastaviť) a veľmi tam chýbate..takže chop chop, čítajte čítajte a potom sa hláste v jednom z teaserových článkov!
  Inak nebojte toto tu je aktívne aj ďalej, chcem počuť kto plakal na konci knihy a chcem to počuť teraz! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Keď som odpisovala prvý krát, rupol mi na skoro 10 minút internet. Keď som písala druhý krát, vypadla nám elektrika :D A ja opakujem (po tretí krát), že toto... toto sú slová do bitky! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Aj ja, nanešťastie, viem ako SK skončí :(
  Ale som zaseknutá na 9. kapitole, pričom každý, každučký večer chcem čítať, ale buď je mi ukradnutý notebook, alebo doháňam NaNoWriMo word count, alebo sa učím :(
  snáď dnes :S

  OdpovedaťOdstrániť
 26. *och a ešte som zabudla na Kikus, až teraz som si uvedomila, že má sériu prečítanú len z časti takže pre teba, Kikus, môj koment vyššie platí tiež ;) (inak môžem písať Kikuš s š, keď píšem celý text s interpunkciou? )

  OdpovedaťOdstrániť
 27. Pomóc!! ja som asi na druhej kapitole 4 dielu...to iba preto že je to po anglicky. Nie som fanda tohto jazyku (ani žiadneho iného) a naviše nám vypadlo pripojenie na internet takže sem skočím vždy ked mám príležitosť ale neviem či stihnem prečítať tie dlašie diely!? Nemá niekto z vás nejaký preklad? stačil by aj a amatérsky alebo neúplný. please. viem ze toto je mimo tému ale teraz k tretiemu dielu takže je to moja najobľúbenejšia kniha proste naj čo som kedy čítala. a Judit môže to piasť ak chceš je mi to úplná putna. Kikus

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Kikus: bohužiaľ žiaden preklad som nevypátrala...ber to ako tréning ak by si náhodou vyhrala LF a budeš musieť čítať v aj :)neboooj zvládneš

  Viete čo? Myslela som, že počkám so svojou teóriou na neskôr ale opäť som na kapitole, kde Dimitri obdivuje Rosine vlasy a moja domnienka je, že to bude ešte dosť významný fakt v knihe. Významný fakt v zmysle, že podľa mňa do konca série pôjdu Rosine vlasy dolu. Myslím si, že to bude buď také to malé "last sacrifice" alebo niečo v tom zmysle ale jednoducho nemôže byť náhoda, že sa sa stále upozorňuje na to, ako Dimitri miluje Rosine vlasy. Už dávno som zistila, že u Richelle nie je nič náhoda takže...čo si myslíte?

  OdpovedaťOdstrániť
 29. http://www.youtube.com/watch?v=kc8Ntey7G5E

  kto by náhodou nevedel, Dimitri účinkuje v Narnii. Nedávno vyšiel najnovší trailer k poslednému dielu. tak sa môžete popozerať, čo Dimka robí vo voľnom čase.

  OdpovedaťOdstrániť
 30. super, aký vie zahrať prízvuk ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 31. "Is this distraction for you? I can change form."
  "No!"
  "No!" :D
  teraz keď pozerám ten trailer tak si uvedomujem, ža ja už takmer vôbec neviem, o čom bol Ranný pútnik o_o. A to bol (pred tým, než som sa dostala k PNR :D) jednou z mojich naj kníh. Ale tá grafika vyerá úúchvatne! *_*

  Zase som odbehla. K tým vlasom.. no, pochybujem, že tá sacrifice bude taká banálnosť, a veru by som nechcela, aby Rose o vlasy prišla (na vlasy som rovnaký psychopat ako Dimka xD).. Ale stať sa to môže. A teraz sa mi pripomenula jedna otázka, ktorú som aj Richelle chcela písať, ale predsa len by sa tam počítali aj veci z BP a SB. Tak počkám (týka sa to molníj a zvezd)

  A povzbudenie na koniec:
  Kikuš, zvládneš to! Ja som z angličtinou tiež začínala asi len pred rokom (učím sa ju v podstate ešte len štvrtý rok, ale úroven už mám hadam dobrú:D) a zo začiatku mi to išlo dosť pomaly (pamätám, ako som sa Percym2 prehryzávala asi týždeň v kuse^^ a v kuse znamená v kuse :D), ale po čase sa do toho dostaneš:) A uvidíš, sama budeš prekvapená, ako sa ti angličtina zlepší:)

  OdpovedaťOdstrániť
 32. Darjaille:
  Súhlasím že ostrihanie vlasov je v svojom zmysle príliš veľká banálnosť na to, aby to bolo to hlavné Last Sacrifice ale myslím si, že celá záverečná kniha sa bude niesť v duchu menších obiet a Rosine vlasy môžu byť jednou z nich. Možno o ne nepríde ale mám pocit, že Richelle ich podozrivo často zmieňuje a jednoducho tu už neverím na žiadne náhody...
  A keď už sme pri tom, bez toho aby som spoilerovala-keď vezmeme ohľad na to, ako skončil 5.diel, vieš pri akej príležitosti sa okrem iného prichádza o vlasy však? :/

  Kikuš: keď chceš mať takmer neobmedzený prístup ku všetkým knihám, raz sa musíš naučiť čítať po anglicky a myslím si, že VA je jedna z najlepších kníh pre začiatočníkov ako si ty, pretože je písaná naozaj jednoducho,bez ťažkých slov a dlhých opisov. držím palce a neboj, všetky ostatné diskusie na teba počkajú :)

  OdpovedaťOdstrániť
 33. Ok, baby čo ste už čítali SB, povedzte mi, či sa z môjho príspevku vyššie dá ľahko vydedukovať niečo dôležité a ak áno, tak to okamžite mažem...

  OdpovedaťOdstrániť
 34. Keby som nevedela, o čom točíš, tak by som si to určite nedomyslela, takže to v poho nechaj:D
  A, síce som o tom takto nerozmýšľala, posledná kniha sa pravdepodobne bude niesť v znamení viacerých, aj mini obiet, takže to môže byť tak. Bolaola by som naozaj rada, ak by tie vlasy boli tá hlavná. Vlasy predsa dorastú... Ale mám tušenie, že taká malina to nebude.

  OdpovedaťOdstrániť
 35. Babi ďakujem za povzbudenie prehrýzam sa tým tak rýchlo ako to len ide už som na 14 kapitole sice to neni ani polovica ale nie som úplne na začiatku. A s ostrihaným Rosinim vlasov no v tomto fakt neviem ale dúfam že Rose nepríde o svoje pekné vlasy. Kikus

  OdpovedaťOdstrániť
 36. 14.Kapitola Spirit Bound? Takže som oficiálne najzaostalejšia? Ja som zaseknutá pred scénou v SK, kde sa majú Rose s Dimitrim rozprávať o svojej budúcnosti tesne pred tým, než Dimitri zomrie a čakám na správnu príležitosť, ktorá sa posledných 12 hodín nenaskytla. Myslela som si, že dnes večer to dorazím ale odmietam čítať o Rosiných mukách a pozorovať pri tom svoju spolubývajúcu ako je šunku v aspiku...

  OdpovedaťOdstrániť
 37. Myslím, že to nebude SB ale Blood Promise, kde je Kikuš. Teda ja neviem, ale tak to vyznelo:D. Ja som sa dneska už chcela pustiť do BP, ale som takáá unavená po dnešných troch tažkých písomkách, že sa ledva držím na nohách...

  OdpovedaťOdstrániť
 38. Jasné že BP. Ja si tie dve názvy mýlim. Všetko od 4. je pre mňa Spirit Bound. Vrátane Last Sacrifice...Ja hrozne naťahujem to čítanie kvôli tomu, že som si pôvodne predstavovala tak, že skončím Spirit Bound (akože ozajstný Spirit Bound, nie Blood Promise-Spirit Bound) a hneď začnem čítať Last Sacrifice. Ešte v živote som žiadnu knihu nečítala týždeň, až teraz VA. Ale trochu mi to aj vyhovuje, lebo mám čas pridávať príspevky, chodiť do školy (sem-tam) a spať.

  OdpovedaťOdstrániť
 39. Chtěla jsem se zeptat. Do Luxoru dorazilo anglické SB už někdy po vydání, třeba to bude taky s LS.
  No, nevím, musím doufat, jelikož přes kartu si to bohužel objednat nemůžu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 40. fav moments:
  - dialog Rose a Jill :-D u toho pokaždé nemůžu
  - souboj (KONEČNĚ!!!) Rose a Dimitriho!
  - procházka Rose a D během plánování strategie záchrany těch, které Stigojové odnesli...

  Tenhle díl jsem četla (neptejte se proč) jako první z celé série... a až následně jsem se dostala k 1 a k 2 ... No a možná je to právě tím, že jsem ho četla jako první, ale mám ho mnohem raději jak 1 a 2. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 41. LucilleDanion: Myslím si, že môžeš mať šancu, Luxor je fakt luxusný v tomto ohľade a myslím si, že by mohol mať LS v regáloch pomerne včasne. Ale ja ešte stále uvažujem nad tým, čo si mi posielala na GoodReads. Naozaj tvoja kreditka nemá CVV? Ja sa v tom až tak nevyznám, ale je to vôbec možné? Tým ťa nechcem podceňovať ani nič ale určite si hľadala dobre? Je to také to trojčíslie, niekedy ani nie je dobre oddelené od ostatných čísel. keď si dáš CVV a typ karty do google a dáš si obrázky, ukáže ti, kde ho máš.

  Leca: Dialóg Rose a Jill bol úžasný, najviac sa mi páčilo, aká hotová bola Jill z Dimitriho:

  "I knew it! I can't even imagine that—I'd be freaking out all the time around him. I'd never get anything done, but you're so cool about it all, kind of like, 'Yeah, I'm with this totally hot guy, but whatever, it doesn't matter.'"

  OdpovedaťOdstrániť
 42. Lucille Danion: Dúfam, že ti nevadí, že som to napísala sem, začínam mať trochu chaoz v odpisovaní a píšem kedy si spomeniem a kde si spomeniem...Ja len že ak o tom niekto niečo vie, mohol by ti pomôcť...

  OdpovedaťOdstrániť
 43. to Judit: :-D jj, to na tom dialogu bylo snad nejlepší :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 44. Ještě nikdy jsem tolikadílnou sérii neměla skoro celou přečtenou ani né za měsíc. Já se fakt chtěla držet týdenního plánu, protože jinak se mi blbě diskutuje o jedné knize, když už jsem v další . Ale asi se na to už opravdu vykašlu a budu doufat se SB dočtu už teď přes víkend a připojím se k vašim spoileroidním diskusím :)

  Jinak během Shadow Kiss jsem nebrečela, jenom jsem z toho dostala depku, měla noční můry a podělala písemku, jak už jsem se někde výš zmiňovala. Pořád u mně ale platí že BP bylo zatím nejlepší (a nejsrdcelomnější) :(

  OdpovedaťOdstrániť
 45. Seesen: Ja to úplne chápem, tiež sa snažím svoje čítanie úplne neprirodzene naťahovať z klasických 2 dní na 1 týždeň a najhoršie je na tom to, že medzitým nechcem veľmi čítať iné knihy, aby som si neodvádzala pozornosť. Každopádne je pravda, že ak dočítaš SB už sa viac nebudeš musieť strachovať o to, že si omylom prečítaš niečo, čo si nemala.
  A predpokladám, že si asi myslela že Shadow Kiss je tvoja najobľúbenejšia kniha nie? Alebo vážne Blood Promise? A kde si momentálne na SB (stačí kapitola) -len aby som mala prehľad :)

  OdpovedaťOdstrániť
 46. Aha, už som si tú poslednú info prečítala na Goodreads:)

  OdpovedaťOdstrániť
 47. Judit: Jo jasně myslela jsem Shadow Kiss, taky mám trochu problém s těmi názvy, hrůza se náma dvěma :D Oprava: Shadow Kiss bylo zatím nejlepší (i když Blood Promise - tentokrát opravdu BP - bylo taky srdceryvné).
  Aktualizace: teď začínám 9. kapitolu SB :)

  OdpovedaťOdstrániť
 48. Konečne!!!!
  som dočítala!!!
  najprv AAAA - Tatiana je ...
  potom Rose a Dimitri!!!!!
  potom Rose a Dimitri!!!!
  potom fight
  a potom!!! Dimitri gone!!!
  takže moje prvé dojmy - fúú

  teraz si prečítam všetky komenty a pridám sa ku zvyšku :D

  OdpovedaťOdstrániť
 49. No a ešte raz - oh God!

  áno - Rose a Dimitri fight and pinning him down je..... I sooo want him

  Judy! tie Rozine vlasy - vŕta mi to v hlave od kedy si to povedala... mohlo by to tak byť - zásah do vlasov (farba, strih,...) väčšinou reprezentuje nejakú veľkú zmenu v živote (dnes som ofarbila svoje :D)

  inak, vo chvíli, kedy boli R+D šťastní, že budú spolu tiež mi v hlave bežalo: "do prdele, čo tu nesedí, čo sa po..."
  no a...
  Bože Bože Dimitriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  a ešte na záver - Adrian bol so sad - I can´t stand this, but I understand that Dimitri is one and only!

  OdpovedaťOdstrániť
 50. tak predsa ešte raz - nemysli si, aj ja už chcem mať všetko prečítané, resp. môcť si dovoliť iba čítať, aby sme mohli rozoberať teórie do ošalenia!!! :D

  OdpovedaťOdstrániť