nedeľa 7. novembra 2010

Ohlásené tituly vydavateľstva Ikar

Zasa trochu zahviezdim vďaka cudzej pomoci ale čo už. Ďakujem vám všetkým za pravidelný prísun informácií aj keď moja hlava je momentálne niekde úplne inde (ehm, na chodbách St. Vladimir's), pomáhate dobrej veci ( a ja nevyzerám trápne, že neaktualizujem svoj blog).
Takže tu sú tri tituly ktoré by ste si vo chvíli ich vydania určite mali omrknúť (dátumy vydania ešte nie sú známe a presné nemusia byť ani názvy kníh, tieto informácie sú ešte naozaj čerstvé, vybraté priamo z pece :))

1. Pittacus Lore - Som číslo štyri 
Z anglického originálu: I am Number Four
Táto sci-fi kniha o mimozemšťanoch vyšla v Amerike síce len nedávno, no už sa na ňu stihol natočiť film, ktorý by sa mal do kín dostať 18. februára 2011 a účinkovať v ňom okrem iného bude aj niečo takéto mňam :)


2. Meg Cabotová - Nenásytný
Z anglického originálu: Insatiable
Ďalšia upírština, tentokrát znovu skôr pre dospelých.


3. Andrea Cremerová - Nočný tieň
Z anglického originálu: Nightshade

K tejto knihe mám aj náhodou preloženú synopsiu takže ju preposielam a k ostatným dvom ich možno preložím neskôr, keďže teraz sa už jednoducho MUSÍM ísť niečo učiť...

Andrea Cremerová - Nočný Tieň

Calla Thor vždy poznala svoj osud: Len čo zmaturuje na Mountain School, stane sa družkou sexy vodcu vlkov Rena Laroche a bude s ním bojovať bok po boku, viesť ich svorku a chrániť posvätné miesta pre Strážcov. Keď však poruší jedno z hlavných pravidiel zachránením krásneho ľudského chlapca ktorý sa vybral na túru, Calla sa začne zamýšľať nad svojim osudom, svojou existenciou a nad celou podstatou sveta, ktorý doteraz poznala. Nasledovaním svojho srdca môže stratiť všetko - vrátane jej vlastného života. Stojí zakázaná láska za najvyššiu obetu?

4 komentáre:

 1. na I am number four sa teším, rovnako ako na film. Ďalšie minútky, ako sa pozerať na môjho Jacea(A):D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ahojky na knížku I am number four se těším nevíš kdy asi tak bude tady dostupná v překladu..??

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veronika: To naozaj neviem. Ako som písala, sú to príliš včasné správy ktoré vychádzajú v momente, keď vydavateľstvo zakúpi práva na preklad ale ešte je veľakrát dlhá cesta k tomu, kým kniha vyjde. Určite to ale budem sledovať a dám vedieť hneď ako bude niečo nové.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Insatiable by v češtině mělo vyjít někdy v březnu 2011, u BB/art :) Já jsem si tuhle knížku koupila v Americe a nechávám si ji na Vánoce, abych si ji přečetla. Meg je moje nejoblíbenější autorka...

  OdpovedaťOdstrániť